Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Cukrzycowy obrzęk plamki (DME) - programy lekowe dla Pacjentów

źródło: Scanmed, dodano: 10 listopada 2022 r.

Osoby chorujące na cukrzycę są narażone, wraz z upływem czasu, na wystąpienie powikłań cukrzycowych w oczach. Powikłania te mogą w skrajnych przypadkach prowadzić do utraty widzenia. Jednym z powikłań wymagających natychmiastowego leczenia jest obrzęk plamki, czyli centralnej części siatkówki oka. Szpital św. Rafała w Krakowie oraz Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie prowadzą bezpłatne leczenie pacjentów z cukrzycowym obrzękiem plamki.

W ramach programu lekowego NFZ zapewniają dostęp do zastrzyków dogałkowych mających działanie przeciwobrzękowe (zupełnie bezpłatnie dla Pacjentów). Ponadto w ramach leczenia chorób siatkówki placówki stosują leczenie w formie laseroterapii siatkówki oraz zabiegów chirurgicznych siatkówki (witrektomii) - Szpital św. Rafała w ramach NFZ, w Weiss Klinik odpłatnie.

Kontakt do w/w szpitali:
Szpital św. Rafała w Krakowie: tel. 662 177 543 (w godz. 7.00-15.00)
Centrum Okulistyczne Weiss Klinik w Chorzowie: tel. 664 040 000Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Cukrzycowy obrzęk plamki (DME) - programy lekowe dla Pacjentów
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line