Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

DIAGNODE-3: Nowe badanie dla pacjentów z nowo zdiagnozowaną cukrzycą typu 1

dodano: 4 listopada 2022 r.

Uwaga! Przekazujemy ważne informacje o nowym badaniu dotyczącym zachowania komórek produkujących insulinę w świeżo rozpoznanej cukrzycy typu 1 w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. Badanie nazywa się DIAGNODE-3 i w ośrodku Krakowskim koordynowane jest przez prof. Tomasza Klupę. Zobacz kryteria kwalifikujące do udziału w badaniu.

KRYTERIA KWALIFIKUJĄCE DO UDZIAŁU W BADANIU
  • Cukrzyca typu 1 zdiagnozowana w ciągu ostatnich 6 miesięcy
  • Wiek 12 - 29 lat
Celem badania klinicznego DIAGNODE-3 jest sprawdzenie, czy badany lek o nazwie Diamyd® (rhGAD65) jest w stanie utrzymać zdolność organizmu do produkcji insuliny poprzez zatrzymanie lub opóźnienie ataku autoimmunologicznego na komórki produkujące insulinę (komórki beta) znajdujące się w trzustce. Podtrzymanie funkcjonowania komórek beta ma wpływ na lepszą kontrolę poziomu cukru we krwi, zmniejsza ryzyko spadku poziomu cukru we krwi (hipoglikemia) i ryzyko wystąpienia kwasicy ketonowej oraz innych przewlekłych powikłań.

Do badania rekrutujemy pacjentów z nowo zdiagnozowaną cukrzycą typu 1, u których występuje haplotyp HLA DR3-DQ2 będący genetycznym czynnikiem ryzyka wystąpienia cukrzycy typu 1. Pacjenci zostaną na wstępie poddani badaniom przesiewowym na obecność genotypu HLA, którego występowanie jest warunkiem dopuszczenia do udziału w badaniu.

Zakwalifikowani pacjenci zostaną losowo przypisani do 2-miesięcznego leczenia, w czasie którego doświadczony specjalista trzykrotnie poda im badany lek Diamyd® lub placebo (preparat niezawierający aktywnego składnika) poprzez wstrzyknięcie do pachwinowych węzłów chłonnych pod kontrolą USG. Przypisanie pacjentów do grupy otrzymującej badany lek lub placebo odbędzie się w sposób losowy. Ani uczestnik badania, ani lekarz prowadzący badanie nie wiedzą, jakie leczenie otrzymuje pacjent.

Uczestnicy biorący udział we wcześniejszych badaniach opisali dyskomfort towarzyszący tym zastrzykom jako nie większy niż w czasie pobrania krwi z przedramienia lub zbliżony do zastrzyku podskórnego. W skład badania wchodzi 22-miesięczny okres follow-up, podczas którego zespół badawczy dokładnie monitoruje stan zdrowia uczestników badania.

Diamyd® jest badany od ponad 20 lat. W 15 badaniach klinicznych jak dotąd udział wzięło przeszło 1500 pacjentów. Wszystkie dotychczasowe badania wskazują na bezpieczny profil stosowania preparatu Diamyd®, co oznacza, że u uczestników badania nie wystąpiły żadne poważne skutki uboczne.

Udział w badaniu jest dobrowolny, bezpłatny, a uczestnik ma prawo przerwać swój udział w dowolnym momencie.

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani badaniem i pochodzicie z południa Polski, prosimy o kontakt.

Dane kontaktowe:
SP ZOZ Szpital Uniwersytecki w Krakowie
Macieja Jakubowskiego 2, 30-688 Kraków

Kontakt: Paweł Janas
pjanas@su.krakow.pl
+48 124 003 887
REKRUTACJA W TOKU

JEŻELI POCHODZICIE PAŃSTWO I INNYCH REGIONÓW POLSKI
LISTA OŚRODKÓW ZNAJDUJE SIĘ NA STRONIE INTERNETOWEJ.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: DIAGNODE-3: Nowe badanie dla pacjentów z nowo zdiagnozowaną cukrzycą typu 1
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line