Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

5 Konferencja szkoleniowa na temat cukrzycy typu 1 u dzieci i młodzieży - Zielona Góra, 5 listopada 2022

źródło: Po drugiej stronie cukru, dodano: 2 listopada 2022 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

5 Konferencja szkoleniowa Po drugiej stronie cukru odbędzie się 5 listopada 2022 roku (sobota) w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego w Zielonej Górze. Start o godzinie 12.00. W programie przewidziano przekazanie niezbędnej wiedzy, praktycznych umiejętności, przykładów motywacyjnych. Nie zabranie również stoisk konsultacyjnych i doradczych oraz warsztatów i animacji dla najmłodszych uczestników. Udział w Konferencji Szkoleniowej jest bezpłatny.

Udział w Konferencji to ogromna dawka praktycznych informacji o opiece nad dziećmi i młodzieżą z cukrzycą typu 1. O ich codziennych potrzebach, o trudnościach wynikających z choroby. To spotkanie z diabetologami, psychologami, terapeutami, dietetykami oraz osobami chorującymi na ct1. Wyjątkowa okazja, aby zbliżyć się do tematu i ludzi, których on dotyczy. W tym roku to także czas podsumowania 5 lat działalności, świętowania i wręczenia wyróżnień dla osób, organizacji i instytucji, które angażują się w życie i pomoc słodziaków.


Program konferencji:
BLOK I. rozpoczęcie 12:00
Niezbędne informacje na temat cukrzycy typu 1, terapii i opieki, przygotowane z myślą o osobach, które w swoim zawodowym życiu pracują z dziećmi i młodzieżą.
Pedagogów, psychologów, terapeutów, trenerów, instruktorów, lekarzy, pielęgniarek, studentów kierunków pedagogicznych i medycznych.

Tematy prelekcji:
 • Cukrzyca typu 1 - informacje ogólne o chorobie i terapii oraz potrzebach związanych z chorobą w czasie pobytu w placówkach oświatowych, na treningach, zajęciach pozalekcyjnych itp.
 • Organizacja opieki nad dziećmi i młodzieżą z cukrzycą typu 1 w placówkach oświatowych.
 • Zagadnienia formalne związane z edukacją i wsparciem dzieci i młodzieży w placówkach.
 • Edukacja i praca zawodowa - czy są jakieś ograniczenia?
 • Z życia wzięte, czyli jak to robią inni - organizacja opieki na przykładzie placówek z woj. lubuskiego wyróżniających się w zakresie sprawowania opieki, dbałości o zdrowie i bezpieczeństwo oraz wsparcie psychiczne podopiecznych z ct1.
W przerwie między blokami konsultacje ze specjalistami, możliwość zdobycia umiejętności praktycznych związanych z terapią, aby sprawnie wspierać dziecko z cukrzycą typu 1.

BLOK II. rozpoczęcie 15:00
Przybliżenie zagadnień związanych z potrzebami psychologicznymi, trudnościami i codzienności Słodziaków. Dla wszystkich zainteresowanych zgłębieniem tematu. Dla osób zawodowo pracujących z dziećmi i młodzieżą oraz rodziców, rodziny, przyjaciół oraz osób zaangażowanych w codzienne życie dzieci i młodzieży chorujących na ct1

Tematy prelekcji:
 • Prawo a cukrzyca typu 1, w edukacji, w kształceniu zawodowym, życiu zawodowym; prawo jazdy i specjalistyczne uprawnienia
 • Orzeczenia o niepełnosprawności, wsparcie finansowe / Asystent osoby niepełnosprawnej - formalności, prawo, możliwości.
 • Nastolatek i młody dorosły z ct1 - jak przetrwać czas dojrzewania i wchodzenia w dorosłość? Samodzielność, odpowiedzialność, doświadczanie życia - jak się na to przygotować i jak komunikować się z nastolatkami? Jak go wspierać w sytuacjach trudnych? Jak radzić sobie z wypaleniem chorobą?
 • Nie samą cukrzycą człowiek żyje. - Swoimi doświadczeniami podzielą się osoby, które realizują swoje pasje, żyją jak inni a nawet bardziej intensywnie pomimo wymagającej towarzyszki jaką jest ct1.
W czasie konferencji wręczone zostaną wyróżnienia dla placówek, organizacji, instytucji i osób, które w szczególny sposób wspierają osoby chorujące na cukrzycę typu 1

Ponadto w czasie konferencji uczestnicy będą mogli skorzystać ze spotkań i konsultacji ze specalistami z zakresu:
 • nowoczesnych technologii i rozwiązań wykorzystywanych w terapii cukrzycy (trenerzy z obszaru pomp insulinowych, ciągłego monitoringu glikemii i kontrolii glikemii)
 • zdrowego odżywiania i suplementacji (dietetycy kliniczni),
 • masażu tkanek głębokich - rehabilitacji miejsc po wkłuciach, aplikacji sensorów, pomiaru krwi włośniczkowej (masażyści CKZiU "Medyk")
 • podawania zastrzyku z glukagonu - zastrzyk ratujący życie w przypadku ciężkiego niedocukrzenia osoby chorej (pielęgniarki i studenci medycyny).
W trakcie konferencji prowadzone będą zajęcia dla dzieci i młodzieży - podopiecznych stowarzyszenia:
 • Zajęcia plastyczne i animacje ruchowe prowadzone przez wolontariuszy (nastolatków - młodzież z ct1 oraz ich koleżanki i kolegów, terapeutów zajęciowych uczniów i absolwentów CKZiU "Medyk").
 • Warsztat edukacyjny na temat zdrowego odżywiania, z zajęciami praktycznymi mającymi na celu oswajanie dzieci z owocami i warzywami - prowadzony przez edukatorów z Fundacji Akademia Zdrowej Rodziny.
Serdecznie zapraszamy!

Ilość miejsc ograniczona. Oowiązuje rejestracja.

Formularz rejestracyjny https://forms.gle/mTfYHThyCaugTTdf8

Więcej na stronie wydarzenia na Facebooku.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: 5 Konferencja szkoleniowa na temat cukrzycy typu 1 u dzieci i młodzieży - Zielona Góra, 5 listopada 2022
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line