Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - program o cukrzycy na żywo, 4 listopada o godz. 20.00

źródło: oprac. własne, dodano: 30 października 2022 r.

Przyszła jesień, liść już opadł, a my zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy". Miesiąc rozpoczynamy od przygotowań do obchodów Światowego Dnia Cukrzycy. W programie dowiemy się co czeka nas podczas 3. Wirtualnej Konferencji mojacukrzyca.org. W programie na żywo analizować będziemy zmiany w rozporządzeniu dotyczącym refundacji wyrobów medycznych! Z naszymi ekspertami pochylimy się nad projektem Rozporządzenia i zastanowimy się wspólnie, jakie zmiany wejdą w życie od 1 stycznia 2023 roku. Naszymi gośćmi będą prof. dr hab. n. med. Małgorzata Myśliwiec - specjalista pediatrii, endokrynologii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej oraz kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Diabetologii i Endokrynologii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Anna Śliwińska - prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Serdecznie zapraszamy do dołączenia do transmisji na żywo, już 4 listopada o godz. 20.00!

W programie Jerzy Magiera wraz z ekspertami prof. Małgorzatą Myśliwiec i Anną Śliwińską dokonają analizy projektu rozporządzenia Ministra Zdrowia zmieniającego rozporządzenie w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie, który w dniu 28 października 2022 roku został skierowany do ogłoszenia. Rozporządzenie wprowadza wiele zmian w systemie refundacji systemów do ciągłego monitorowania glikemii. Będzie obowiązywać od 1 stycznia 2023 roku. Pojawia się wiele pytań, komu, w jakim zakresie i co będzie refundowane. Razem ze specjalistami sprawdzimy, co dokładnie będzie refundowane i kto z refundacji będzie mógł skorzystać. Koniecznie musicie być na tym spotkaniu!

Podczas spotkania przedstawiony zostanie także szczegółowy program wydarzenia, które organizujemy z okazji Światowego Dnia Cukrzycy, czyli 3. Wirtualnej Konferencji mojacukrzyca.org. Konferencja odbędzie się 19 listopada w całości zdalnie, a już teraz można zgłosić swój udział, który oczywiście jest bezpłatny. Gorąco zapraszamy!

Oglądaj na żywo


Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Myśliwiec to specjalista pediatrii, endokrynologii, diabetologii, endokrynologii i diabetologii dziecięcej. Pani profesor jest także konsultantem wojewódzkim w dziedzinie endokrynologii i diabetologii dziecięcej, wiceprzewodniczącą Sekcji Pediatrycznej Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, członkiem Rady Naukowej przy Ministrze Zdrowia oraz członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Polskiego Towarzystwa Endokrynologii i Diabetologii Dziecięcej. Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Myśliwiec jest laureatką wielu nagród i wyróżnień. Od 5 lat znajduje się na "Liście Stu" najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie oraz najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia.

Anna Śliwińska działa w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków od 2007 roku, gdzie trafiła początkowo jako osoba odpowiedzialna głównie za kontakty międzynarodowe. Stopniowo przejmowała coraz więcej obowiązków, a w roku 2015 została wybrana przez walne zgromadzenie prezesem Zarządu Głównego. W ramach Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków zajmuje się nie tylko bezpośrednią pracą z osobami chorymi na cukrzycę w zakresie udzielania im szeroko pojętej pomocy (zwłaszcza edukacji cukrzycowej), ale także propagowaniem świadomości tej choroby w społeczeństwie, jak również reprezentacją diabetyków przed władzami państwowymi i zabieganiem o jak najlepsze warunki leczenia. Nadzoruje i koordynuje pracę blisko 350 jednostek terenowych Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w całym kraju. Za swoje zaangażowanie wyróżniona Brązowym (2012) i Srebrnym (2016) Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

Zachęcamy Was także do pełnej interakcji z nami. Oprócz pisania tradycyjnych wiadomości na czacie podczas spotkania będziecie mieć okazję do bezpośredniego zatelefonowania do studia i porozmawiania z prowadzącymi. Czekamy na Wasze telefony. Wspólnie tworzymy ten program i jesteśmy tu dla Was, więc liczymy, że nas nie zawiedziecie. Do zobaczenia... i usłyszenia!

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w piątek, 4 listopada 2022 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - program o cukrzycy na żywo, 4 listopada o godz. 20.00
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 25 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line