Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Prof. Agata Chobot została wybrana do grona Rady Doradczej ISPAD

źródło: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu, dodano: 24 października 2022 r.

Dr hab. n med. Agata Chobot, prof. Uniwersytetu Opolskiego, kierownik Oddziału Pediatrii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu, została wybrana do elitarnego grona Rady Doradczej International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes (ISPAD). ISPAD to największe międzynarodowe towarzystwo naukowe, zajmujące się cukrzycą dzieci, młodzieży i młodych dorosłych.

- Rada składa się z 12 osób. Ich rolą jest doradzanie 6-osobowemu zarządowi ISPAD. Podczas ostatniej, 48. konferencji towarzystwa wybierano dwóch członków rady w miejsce tych, którzy właśnie zakończyli 3-letnie kadencje - wyjaśnia prof. Agata Chobot, kierownik Oddziału i Kliniki Pediatrii USK w Opolu. - Wybór do tego grona to dla mnie z jednej strony duża satysfakcja i zaszczyt z powodu docenienia mojej dotychczasowej działalności na rzecz dzieci chorujących na cukrzycę, ale też zobowiązanie do jeszcze większego zaangażowania.

W maju br. Opolski Ośrodek Diabetologii Dziecięcej uzyskał przedłużenie certyfikatu przynależności do sieci SWEET, co jest dowodem na prowadzenie najmłodszych pacjentów z cukrzycą w USK w Opolu na najwyższym światowym poziomie. W międzynarodowym rejestrze ośrodków referencyjnych znajduje się niemal 130 podmiotów, w tym kilka z Polski.

- Taki certyfikat to ważna informacja dla pacjentów - potwierdzenie, że leczymy cukrzycę według najnowszej dostępnej wiedzy, stosowanych praktyk klinicznych i przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Dzięki prowadzonym co pół roku porównaniom wyników ośrodków i spotkaniom łatwiej jest stale doskonalić działanie naszego zespołu - ocenia prof. Chobot.

W 48. konferencji ISPAD, która odbyła w się 13-16 października br. w Abu Dhabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, udział wzięła także pielęgniarka i edukatorka diabetologiczna z USK w Opolu i pracownik Wydziału Nauk o Zdrowiu UO Ewa Ledwoń.

W ramach elitarnej szkoły ISPAD Science School for Healthcare Professionals dopracowywała projekt badawczy dotyczący szkoleń nauczycieli i wychowawców szkolnych i przedszkolnych z zakresu wsparcia dla dzieci z cukrzycą typu 1. - Takie szkolenia planuję przeprowadzać od listopada do czerwca przyszłego roku w szkołach, przedszkolach i placówkach kultury województwa opolskiego - zapowiada Ewa Ledwoń.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Prof. Agata Chobot została wybrana do grona Rady Doradczej ISPAD
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line