Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Komunikat dotyczący metody połączenia w systemie MiniMed 640G i MiniMed 670G

źródło: Medtronic Polska, dodano: 14 października 2022 r.

Medtronic

Firma Medtronic wydała pilny komunikat dotyczący bezpieczeństwa stosowania produktu dotyczący metody połączenia w systemie MiniMed™ serii 600. Firma Medtronic informuje o potencjalnym problemie związanym z nieautoryzowanym wykorzystaniem metody komunikacji stosowanej w systemie z serii MiniMed™ 600. Ze względu na ten problem istnieje ryzyko, że nieupoważniona osoba może być w stanie zaingerować w sposób podawania insuliny w pompie insulinowej. Firma Medtronic nie posiada dotychczas dowodów na to, że takie zdarzenie miało miejsce w przypadku pompy insulinowej z serii MiniMed™ 600, jednak zaleca wyłączenie funkcji "Bolus podawany zdalnie" w pompie insulinowej.

Komunikat dotyczy następujących modeli pomp:
 • MiniMed™ 640G - numer modelu: MMT-1711, MMT-1712, MMT-1751, MMT-1752
 • MiniMed™ 670G - numer modelu: MMT-1761, MMT-1762, MMT-1781, MMT-1782
Pompa MiniMed™ z serii 600 komunikuje się bezprzewodowo z innymi elementami systemu, takimi jak nadajnik do ciągłego monitorowania glikemii (CGM), glukometr i CareLink™ USB. Firma Medtronic zidentyfikowała w ostatnim czasie potencjalny problem, który może umożliwić nieupoważnionej osobie wykorzystanie komunikacji między urządzaniami do zmiany metody podawania insuliny w pompie.

W tym celu osoba znajdująca się w pobliżu, inna niż użytkownik lub jego opiekun, musi uzyskać dostęp do pompy w tym samym czasie, gdy pompa łączy się z innymi elementami systemu. Dostęp do pompy nie jest możliwy przez Internet.

Firma Medtronic nie posiada dotychczas dowodów na to, że opisane zdarzenie miało miejsce. W przypadku gdyby jednak do tego doszło, co jest mało prawdopodobne, nieupoważniona osoba miałaby możliwość podania niezamierzonej dawki inuliny w postaci bolusa lub zatrzymania podawania insuliny, co w konsekwencji skutkowałoby zbyt małą podażą insuliny niż pierwotnie to zaplanowano. Nadmierna dawka insuliny może spowodować hipoglikemię (niski poziom cukru we krwi), która potencjalnie może prowadzić do drgawek, śpiączki lub śmierci. Niewystarczająca ilość insuliny może być przyczyną hiperglikemii (wysoki poziom cukru we krwi), która potencjalnie może prowadzić do cukrzycowej kwasicy ketonowej.

Firma Medtronic zaleca podjęcie poniższych działań i środków ostrożności.

Wymagane Działania

 1. Wyłączyć funkcję "Bolus podawany zdalnie" (Bolus podaw. zdaln.) w pompie, jeśli jest ona włączona. Należy pamiętać, że funkcja "Bolus podawany zdalnie" jest domyślnie włączona, dlatego należy ją wyłączyć, nawet jeśli nie używamy funkcji "Bolus podawany zdalnie". Patrz załącznik: "Jak wyłączyć ustawienie Bolus podawany zdalnie".
 2. Połączenie pompy z nadajnikiem, glukometrem lub CareLink USB należy wykonać w miejscu niepublicznym.

Zalecane Środki Ostrożności

 • Pompę i połączone elementy systemu należy mieć pod kontrolą.
 • Należy zwracać uwagę na powiadomienia, alarmy i ostrzeżenia generowane przez pompę.
 • Natychmiast anulować wszelkie bolusy, których Państwo lub Państwa opiekun nie zainicjował, ściśle monitorować poziom glukozy we krwi i skontaktować się z całodobową infolinią firmy Medtronic, aby zgłosić podaż nieplanowanego bolusa. UWAGA: wyłączenie funkcji "Bolus podawany zdalnie" zapewni, że nie będzie możliwe podanie bolusa zdalnego.
 • Odłączyć urządzenie USB od komputera, gdy nie jest ono używane w danej chwili w celu jednorazowego przesłania danych z pompy.
 • NIE WOLNO potwierdzać żądań połączenia zdalnego ani żadnych innych działań zdalnych na ekranie pompy, chyba że zostały one świadomie zainicjowane przez użytkownika lub jego opiekuna.
 • NIE WOLNO udostępniać numerów seryjnych pompy, nadajnika lub glukometru nikomu poza pracownikiem służby zdrowia lub całodobową infolinią firmy Medtronic.
 • NIE WOLNO akceptować, kalibrować ani podawać bolusa przy użyciu odczytu stężenia glukozy we krwi, który nie został zainicjowany przez użytkownika lub jego opiekuna.
 • NIE WOLNO podłączać ani pozwalać na podłączenie do pompy żadnych urządzeń innych firm.
 • NIE WOLNO używać żadnego oprogramowania, które nie zostało autoryzowane i zatwierdzone przez firmę Medtronic jako bezpieczne do użytku z pompą.
 • W przypadku wystąpienia objawów ciężkiej hipoglikemii lub cukrzycowej kwasicy ketonowej należy natychmiast zgłosić się do lekarza prowadzącego, aby uzyskać pomoc medyczną.
 • Skontaktować się z całodobową infolinią firmy Medtronic, jeśli podejrzewają Państwo, że ustawienia pompy lub podawanie insuliny uległy nieoczekiwanej zmianie bez Państwa wiedzy.
Jak wyłączyć ustawienie "Bolus podawany zdalnie" (PDF 111 KB)

Informacje Dodatkowe

Najlepszym krokiem, jaki można teraz podjąć w celu wyeliminowania ryzyka niezamierzonego podania bolusa insuliny, jest trwałe wyłączenie funkcji "Bolus podawany zdalnie" w Państwa pompie. Zapewniamy, że będziemy nadal aktywnie monitorować sytuację i zobowiązujemy się do dzielenia się z Państwem odpowiednimi informacjami lub działaniami w przyszłości.

Jak zawsze służymy Państwu pomocą. W przypadku dalszych pytań lub potrzebnej pomocy prosimy o kontakt telefoniczny z całodobową infolinią firmy Medtronic pod numerem +48 22 465 69 87.

Z poważaniem,
Alicja Stępień-Padé
Diabetes Leader PolandJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Vst  IP: 78.10.206.xxx(2022-10-23 03:16:25)
pompy po 20000 PLN a nawet porządnie softu nie potrafią napisać. Zabezpieczenia protokołów komunikacyjnych to temat który jest od początku życia telekomunikacji.Schematy są opracowane, są standardy, 0 day wyłapywane na bieżąco. A oni w sprzęcie medycznym znaleźli blad MiTM i nie potrafią go naprawić. I teraz zwracajcie część pieniędzy za wypuszczenie takiego bubla.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Komunikat dotyczący metody połączenia w systemie MiniMed 640G i MiniMed 670G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 22 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line