Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

T1Drink - badanie kontroli glikemii po spożyciu alkoholu przez dorosłych z cukrzycą typu 1

źródło: info. własne, dodano: 12 października 2022 r.

Rozpoczęła się realizacja międzynarodowego projektu "T1Drink". Głównym celem badania jest zidentyfikowanie schematów zachowań związanych ze spożywaniem alkoholu. Wyniki mają pomóc w opracowaniu zaleceń odnośnie kontroli glikemii i postępowania w trakcie spożywania napojów alkoholowych przez osoby z cukrzycą typu 1. Badanie realizowane jest w ramach współpracy Uniwersytetu Medycznego w Łodzi z grupą młodych naukowców (JENIOUS) międzynarodowej organizacji International Society for Pediatric and Adolescent Diabetes (ISPAD) oraz międzynarodowej fundacji dla osób młodych z cukrzycą (Children with Diabetes).

Cukrzyca typu 1 wymaga od tych, których dotyka sporo dyscypliny i samoświadomości i z pewnością utrudnia pewne aspekty życia - np. spożywanie alkoholu. Alkohol może nie tylko wpływać na Twoją ocenę sytuacji i utrudniać decyzje związane z dawkowaniem insuliny, ale może także wpływać na poziom cukru we krwi, często w sposób nieprzewidywalny! Zdania lekarzy i naukowców na temat jak dokładnie napoje alkoholowe wpływają na poziom cukru we krwi i jak uwzględniać je w dawkowaniu insuliny są podzielone. W rezultacie w trakcie edukacji często przyjmujemy najbezpieczniejsze podejście i zalecamy unikanie spożywania napojów alkoholowych lub ostrożne wypracowanie własnego postępowania metodą prób i błędów.

Autorzy projektu wierzą jednak, że najlepszym źródłem wiedzy może być zbiorowe doświadczenie osób z cukrzycą typu 1, które okazjonalnie spożywają alkohol. Właśnie dlatego powstał projekt badania T1Drink. Możesz go wesprzeć dzieląc się swoimi doświadczeniami.

Projekt ma za zadanie zgromadzić informacje (poprzez ankiety oraz analizę danych CGM) w celu określenia wpływu spożycia alkoholu na kontrolę cukrzycy typu 1. Jest to pierwszy prowadzony na taką skalę projekt, który może odpowiedzieć na bardzo ważne pytanie - jak dokładnie napoje alkoholowe wpływają na poziom cukru we krwi i jak uwzględniać je w dawkowaniu insuliny.

Ankieta ta przeznaczona jest dla osób z cukrzycą typu 1 w wieku 16-35 lat.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne szczególnie poleca ten projekt uwadze lekarzom diabetologom oraz pełnoletnim pacjentom. Więcej o samej inicjatywie oraz o zasadach insulinoterapii przy spożyciu alkoholu możecie przeczytać na stronach internetowych projektu.

Strona projektu: https://t1drink.umed.pl/pl

Więcej o projekcie: https://t1drink.umed.pl/pl/about, https://t1drink.umed.pl/pl/graphicsJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: T1Drink - badanie kontroli glikemii po spożyciu alkoholu przez dorosłych z cukrzycą typu 1
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 29 listopada 2023 r.

Zadaj pytanie on-line