Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 lipca 2022 roku

źródło: informacja własna na podstawie Rozporządzenia MZ, dodano: 29 czerwca 2022 r.

Miniterstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało Obwieszczenie Ministra Zdrowia z dnia 21 czerwca 2022 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 lipca 2022 r. Tradycyjnie już sprawdzamy, czy zaszły istotne zmiany dla diabetyków. Z naszego zestawienia dowiesz się, ile teraz zapłacimy za insuliny, paski do glukometrów i leki stosowane w cukrzycy. Sprawdź!

Insuliny

Ceny za większość insulin pozostają bez zmian. Taniej o 5,11 zł (99,09 zł zamiast 104,20 zł) zapłacimy za insulinę Levemir (5 wkł.a 3ml). Obniżka dotyczy także insuliny Lantus. Cena spadła o 2,27 zł (z 88,89 zł na 86,62 zł) za 5 wstrzykiwaczy tej insuliny - dotyczy to zarówno wkładów po 3 ml, jak i penów SoloStar.

Paski do glukometrów

Z listy refundacyjnej znikają testy paskowe BTM SuperCheck 1 oraz Glucocard Vital Test Strip. Od 1 lipca nie kupimy ich w refundacji. Obniżka natomiast dotyczy tylko pasków testowych Abra - tutaj cena będzie niższa o 12 groszy.

Igły do penów

Nie ma żadnych istotnych zmian względem listy z 1 maja 2022 roku. Refundowane mamy nadal 10 rodzajów igieł. Ceny pozostają bez zmian. Pacjentowi, u którego wymagane jest podawanie insuliny, przysługuje 400 sztuk igieł refundowanych na rok.

Leki doustne i GLP-1

Nie ma żadnych istotnych podwyżek, ani obniżek cen leków.

Dla leku Forxiga (dapagliflozyna) nastąpiło rozszerzenie aktualnie obowiązujących wskazań obok leczenia niewydolności serca oraz cukrzycy. Nowe wskazania refundacyjne to: "Przewlekła choroba nerek u dorosłych pacjentów z eGFR<60 ml/min/1.73m2, albuminurią większą lub równą 200mg/g oraz leczonych terapią opartą na ACE-i /ARB nie krócej niż 4 tygodnie lub z przeciwskazaniami do tych terapii".

Ceny obowiązujące od 1 lipca 2022 roku

Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 lipca 2022 roku


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 lipca 2022 roku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line