Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Petycja w sprawie refundacji FreeStyle Libre złożona na ręce Ministra Miłkowskiego

źródło: Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Federacja Diabetyków, dodano: 29 czerwca 2022 r.

W dniu 22 czerwca 2022 roku Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Anna Śliwińska oraz Prezes Federacji Diabetyków Monika Zamarlik wręczyły wiceministrowi zdrowia Maciejowi Miłkowskiemu podpisaną petycję dotyczącą refundacji systemu FreeStyle Libre dla osób dorosłych. Pod petycją podpisało się blisko 16000 pacjentów. Dokument spotkał się z przychylnym przyjęciem Pana Ministra.

W petycji pacjenci zwracali się z prośbą o jak najszybsze i pozytywne procedowanie refundacji systemu monitorowania poziomu glukozy metodą skanowania FGM - FreeStyle Libre u pacjentów z cukrzycą typu 1 lub innymi typami cukrzycy wymagającymi co najmniej 3 wstrzyknięć insuliny na dobę lub terapii za pomocą osobistej pompy insulinowej, zgodnie z Kartą Świadczenia Opieki Zdrowotnej złożoną przez Prof. dr hab. Krzysztofa Strojka, Konsultanta Krajowego w Dziedzinie Diabetologii oraz Prof. dr hab. Dorotę Zozulińską-Ziółkiewicz, Prezesa Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.


"Możliwość stałej kontroli glikemii, jaką daje system FreeStyle Libre to kwestia naszego zdrowia, zapobiegania bardzo dramatycznym i bardzo kosztownym powikłaniom. Każdego dnia, by kontrolować swój poziom glikemii, 8-12 razy (lub więcej) mierzymy poziom cukru za pomocą glukometru, a i tak często te punktowe pomiary nie pozwalają na właściwe wyrównanie glikemii. Tylko ciągła kontrola umożliwia skuteczne wyrównanie cukrzycy. Zapobiega zarówno niebezpiecznej dla nas hipoglikemii jak i powikłaniom, które wynikają z wysokich poziomów cukru." - czytamy w petycji.

Pod petycją udało się zebrać prawie 16000 podpisów, wśród nich były podpisy zbierane w Oddziałach i Kołach Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Liczymy na to, że system do monitorowania glikemii FreeStyle Libre będzie wkrótce refundowany dla osób dorosłych - napisano na stronie Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Federacja Diabetyków zamieściła komentarz: Petycja, którą podpisało niemal 16 tysięcy osób, spotkała się z przychylnym przyjęciem Pana Ministra. Jesteśmy przekonani, że wkrótce będziemy mogli przekazać kolejne dobre informacje.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i pozostajemy w oczekiwaniu na dobre dla diabetyków informacje!

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Petycja w sprawie refundacji FreeStyle Libre złożona na ręce Ministra Miłkowskiego
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line