Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Najdokładniejszy zegar świata dla diabetyków już dostępny!

źródło: oprac. własne, dodano: 20 czerwca 2022 r.

O swojej cukrzycy uczymy się każdego dnia. W szczególności na początku, po usłyszeniu diagnozy, ale także potem, cały czas żyjąc z chorobą. Cukrzyca wymaga od chorego stałej edukacji, zdobywania nowych wiadomości, budowania samoświadomości i lepszego zrozumienia specyfiki schorzenia. Wszystko po to, aby dłużej cieszyć się dobrym, wartościowym życiem. Zarówno tu i teraz, jak i w dłuższej perspektywie - staramy się robić wszystko, co w naszej mocy, aby nie doprowadzić do groźnych powikłań cukrzycy.

Od niedawna diabetycy mogą skorzystać z dodatkowej pomocy - Poradnika "12 wskazówek, jak dłużej żyć z cukrzycą" autorstwa dr n. o zdrowiu Beaty Stepanow, która od prawie 20 lat edukuje osoby chore na cukrzycę i ich rodziny oraz środowiska społeczno-zawodowe. Beata Stepanow jest specjalistką w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego, a społecznie pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej. Znam autorkę osobiście i wiem, że jest osobą pełną energii i zapału. Mam również przyjemność współpracować z nią na wielu płaszczyznach - zawsze potrafi przyciągnąć uwagę odbiorcy i sprawić, że jej słowa udaje się zamienić w czyny. Tak jest również w przypadku Poradnika.


Poradnik dla pacjentów diabetologicznych "12 wskazówek, jak dłużej żyć z cukrzycą" jest świetnym, darmowym narzędziem, zarówno dla nowicjuszy, jaki i tych, którzy już z cukrzycą żyją i uczą się jej od lat. Polecam! Książka powstała jako rozwinięcie 12 zasad w walce o "Dłuższe życie z cukrzycą", (które także i my, jako portal mojacukrzyca.org, mieliśmy przyjemność współtworzyć w ramach kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą") i nawiązuje do 12 godzin "zegara" cukrzycowego. Poradnik jest rozbudowaną wersją owych zasad, dając cenne porady, wskazówki, liczne przykłady i porównania. Pozwala lepiej zrozumieć ideę samokontroli i odpowiedzialności pacjenta w przebiegu cukrzycy. Publikacja wzbogacona jest o bardzo atrakcyjną oprawę graficzną i tabele informacyjne. W 12 rozdziałach Autorka podejmuje temat diagnozy, opieki, wiedzy, diety, aktywności, stylu życia, leczenia, terapii, edukacji, kontroli, profilaktyki i powikłań cukrzycy. Wiedza przekazana w poradniku opiera się na najnowszych Zaleceniach Klinicznych Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Każdy z rozdziałów można czytać oddzielnie, ale polecam zapoznanie się z poradnikiem od A do Z, od pierwszej do ostatniej strony. Naprawdę warto! To właśnie w tych 12 rozdziałach, odpowiadając na 12 pytań i podejmując się 12 zadań, możemy pomóc sobie i dłużej żyć z cukrzycą. Jak mówi Beata Stepanow najlepszy czas na rozpoczęcie wyzwania jest między wczoraj, a jutro, czyli właśnie teraz. Nie ma na co czekać. Czas biegnie nieubłaganie. Poradnik napisany jest bardzo przystępnym językiem, jego lektura nie zajmie dużo czasu, a może przynieść wiele dobrego każdemu, kto po niego sięgnie.

Książkę można pobrać za darmo w formacie PDF na stronie kampanii (https://dluzszezyciezcukrzyca.pl/dla-pacjenta/poradnik-dla-pacjentow-diabetologicznych/) oraz ze stron internetowych jej partnerów, którymi są m.in. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków - diabetyk.org.pl i mojacukrzyca.org. Z całego serca polecam!

Jerzy Magiera, mojacukrzyca.orgJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Najdokładniejszy zegar świata dla diabetyków już dostępny!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line