Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 10 czerwca o godz. 20.00 z Agnieszką Zdanowską - Panią Witaminką

źródło: oprac. własne, dodano: 8 czerwca 2022 r.

Tego jeszcze nie było. W jednym programie spotkanie Pana Cukrzycy i Pani Witaminki! Zapraszamy Was na program "Pogadajmy o cukrzycy" w najbliższy piątek, 10 czerwca 2022 roku o godz. 20.00. Gościem specjalnym tego odcinka będzie Agnieszka Zdanowska, specjalista ds. żywienia dzieci, w sieci publikująca treści pod pseudonimem Pani Witaminka! Agnieszka od ponad 25 lat ma cukrzycę typu 1, jest mamą 5 letniego Marka i półrocznej Igi. Obserwując światowe i polskie trendy stworzyła Witaminowy Patrol, czyli warsztaty edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym o zdrowym odżywianiu, tak aby uniknąć m.in. cukrzycy i otyłości w przyszłości. I właśnie o odżywianiu, głównie w kontekście dzieci, ale także i osób z cukrzycą, ale też o prowadzeniu ciąży w cukrzycy porozmawiamy podczas naszego programu. Zapraszamy!

Agnieszka Zdanowska jest specjalistą ds. żywienia dzieci. Aktualnie mama Marka i Igi - od 14 roku życia choruję na cukrzycę insulinozależną. Jest absolwentką SGGW - Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji. Ukończyła również certyfikowane kursy Specjalisty do spraw żywienia dzieci akredytowane przez Kuratorium oświaty. Obecnie kończy studia podyplomowe na UMED w Łodzi na kierunku edukatora zdrowotnego.

Na co dzień działa pod pseudonimem Pani Witaminka (Facebook | Instagram). Prowadzi w przedszkolach warsztaty warzywne "Witaminowy Patrol" dla dzieci w wieku 3-6 lat. W trakcie warsztatów dzieci przez naukę i zabawę poznają różne warzywa i owoce, uczestniczą w zgadywankach i zagadkach warzywno-owocowych, biorą udział w witaminowych zawodach sportowych, poznają piramidę żywienia i zasady zdrowego odżywiania. Wszelkie te działania mają na celu wyrobienie zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci już od najmłodszych lat.

Oglądaj na żywo


Problem otyłości wśród dzieci i młodzieży jest ogromny. Zagrożenia jakie czyhają na najmłodszych są bardzo poważne. Widmo cukrzycy typu 2, otyłości i wszelkich konsekwencji, jakie z tym się wiążą jest przerażające. Co zatem można zrobić, aby od najmłodszych lat wpajać zdrowe nawyki żywieniowe? Dlaczego tak ważna jest edukacja już we wczesnych latach życia? Jak przekonać dzieci (i dorosłych) do zdrowego stylu odżywiania? O tym porozmawiamy z Agnieszką Zdanowską, Panią Witaminką.

W programie również zapytamy o przebieg ciąży w cukrzycy i program Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczonego dla kobiet w ciąży, który daje możliwość wypożyczenia pompy insulinowej na czas planowania i samej ciąży. Jak zaplanować ciążę i dbać o swoje cukry? Jak sobie radzić, gdy urodzisz dziecko i musisz zwrócić pompę insulinową do ośrodka? Co robić, gdy nagle dziecko staje się Twoim priorytetem i jak znaleźć złoty środek pomiędzy macierzyństwem, racjonalnym odżywianiem i zarządzaniem cukrzycą? Agnieszka podzieli się swoimi doświadczeniami i opowie o tym, jak to u niej wyglądało. Zapraszamy!

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w piątek, 10 czerwca 2022 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 10 czerwca o godz. 20.00 z Agnieszką Zdanowską - Panią Witaminką
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line