Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Jędrzejowscy diabetycy uczcili dwadzieścia lat działalności stowarzyszenia

źródło: Echo Dnia, PSD Jędrzejów, dodano: 23 maja 2022 r.

W sobotę, 23 kwietnia swój jubileusz obchodził jędrzejowski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Obchody 20 rocznicy rozpoczęto od Mszy św. w kościele Parafii Matki Bożej Łaskawej w intencji osób chorujących na cukrzycę, członków stowarzyszenia i ich najbliższych. Następnie uroczystości były kontynuowane w Centrum Kultury w Jędrzejowie, na którego scenie wręczono odznaki i medale. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne. O wydarzeniu informuje Echo Dnia.

Prezes Anna Gołdyn podsumowała działalność jędrzejowskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Ich wspólną pracę, ale też i wyjazdy oraz spotkania integracyjne. Podczas uroczystości wręczono odznaki za pomoc stowarzyszeniu. Liczni przybili goście złożyli życzenia i przekazali prezes Annie Gołdyn dyplomy, kwiaty i upominki z okazji 20 lat istnienia i działalności oddziału Stowarzyszenia Diabetyków Polskich w Jędrzejowie. Jubileusz zwieńczono występami artystycznymi dzieci z Przedszkola "Bajkowa Ciuchcia" z Jędrzejowa oraz występami młodych artystów z Małej Akademii Śpiewu i Zespołów Tanecznych Parada z Centrum Kultury w Jędrzejowie.

- 20-lecie to bardzo długi czas - przyznała w czasie obchodów prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Jędrzejowie Anna Gołdyn. Jak to się zaczęło? - Jako osoba studiująca w Krakowie szukałam zawsze oddziałów diabetologicznych, tam spotykałam osoby z już ciężkimi powikłaniami. Widząc dramat ludzi, którzy zderzyli się z rzeczywistością amputacji kończyn, dramat kolejnych osób, którzy byli dializowani (...) stwierdziłam, że trzeba coś z tym zrobić. Tak naprawdę jedynym ratunkiem dla osób ze świeżo zdiagnozowaną cukrzycą jest edukacja. W tamtych czasach Stowarzyszenie było na dobrą sprawę jedynym miejscem, gdzie pacjent mógł zdobyć właściwą edukację. 20 lat temu otworzyliśmy koło w Jędrzejowie, zaczęły się spotkania cykliczne raz w miesiącu. Przychodzili do nas na prelekcje lekarze różnych specjalizacji, za co jestem ogromnie wdzięczna. Spotkania nasze od 20 lat są w formie cyklicznej, to spotkania edukacyjno-integracyjne. Spotykamy się w celu zdobycia niezbędnej dla nas ciągle uzupełnianej wiedzy.

Więcej o jubileuszu oraz zdjęcia z tego wydarzenia dostępne są na stronie: www.echodnia.euJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Jędrzejowscy diabetycy uczcili dwadzieścia lat działalności stowarzyszenia
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 29 marca 2023 r.

Zadaj pytanie on-line