Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

XVI Konferencja Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii - MISJA pielęgniarki w diabetologii. Połączmy się w dążeniach

źródło: na podstawie strony konferencyjnej, dodano: 20 maja 2022 r.

4 czerwca 2022 roku w Warszawie odbędzie się XVI Konferencja Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii. Hasło spotkania brzmi: "MISJA pielęgniarki w diabetologii. Połączmy się w dążeniach". Poszczególne stacje XVI Konferencji PFED rozpoczynając od: Rozkładu lotu, Wirusa, Kosmosu, Drogi Mlecznej, Kalejdoskopu, po Gwiazdozbiór i Stację Ziemia przeprowadzą uczestników przez: dobre praktyki w pielęgniarstwie diabetologicznym, wyzwania z jakimi mierzy się pacjent chory na cukrzycę i pielęgniarka diabetologiczna, telemedycynę i telepielęgniarstwo w diabetologii.

Zgodnie z hasłem Konferencji uczestnicy chcą rozmawiać głównie o diabetologii, współpracy i partnerstwie pielęgniarek. Praca z człowiekiem chorym wymaga od pielęgniarki dojrzałego systemu wartości, wrażliwości i altruizmu. Tylko pielęgniarka z własnym poprawnie ukształtowanym systemem wartości, świadoma "wartości" swojej pracy, asystując pacjentowi jest w stanie pomóc mu w poszukiwaniu przez niego sił do zmierzenia się z chorobą. Pielęgniarstwo, jako zawód kształtowało się przez wieki. Wiedza i refleksja nad tym, co było kiedyś są bardzo przydatne we współczesnej praktyce. To, co jest dziś, ukształtowała przeszłość. Obecnie korzystamy w dużej mierze z doświadczenia, wiedzy, praktyki, poglądów pielęgniarek, które z oddaniem w przeszłości pracowały dla chorych.

"Każdego roku na naszych konferencjach mamy zaszczyt gościć wybitnych wykładowców z Polski i ze świata. Pomagają nam oni rozbudować, a także utrwalić i uaktualnić naszą wiedzę z dziedziny pielęgniarstwa diabetologicznego. Także w czasie najbliższego spotkania będziemy mieć możliwość wysłuchania niezwykle interesujących wykładów nawiązujących do zaproponowanego tematu konferencji. Jak co roku gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny konferencji i wspaniałą atmosferę - cechy dorocznych spotkań Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii, które niezmiennie podkreślają ich uczestnicy. Zachęcamy zatem do aktywnego uczestnictwa w XVI Konferencji PFED." - pisze w imieniu Zarządu Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii Alicja Szewczyk, Przewodnicząca PFED.

Konferencja odbędzie się 4 czerwca 2022 roku w Warszawie w hotelu Novotel Airport przy ul. 1 Sierpnia 1. Portal mojacukrzyca.org sprawuje patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Uczestnictwo w konferencji w Warszawie jest bezpłatne - ilość miejsc ograniczona. Konieczna jest wcześniejsza rejestracja na stronie www.uniwersytetzdrowia.pl. Uczestnicy biorący udział w konferencji otrzymają certyfikaty uczestnictwa.

W programie przewidziano m.in. następujące tematy:
 • Z czym mierzy się pacjent chory na cukrzycę, z czym mierzy się pielęgniarka diabetologiczna?
 • Telemedycyna i diabetologia - czy to dobrany duet?
 • Edukacja diabetologiczna z wykorzystaniem technik i metod telemedycznych.
 • Efektywność teleopieki w diabetologii
 • Innowacje w edukacji diabetologicznej. Telemedycyna w edukacji z K.I.D.S i PFED.
 • Na orbitach bezkolizyjnych, czyli o współpracy pielęgniarki i położnej w opiece okołoporodowej nad pacjentką z cukrzycą.
 • Zmiany w kształceniu podyplomowym pielęgniarek i położnych.


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: XVI Konferencja Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii - MISJA pielęgniarki w diabetologii. Połączmy się w dążeniach
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line