Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Jerzy Magiera otrzymał tytuł Członka Honorowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego

źródło: oprac. własne, dodano: 19 maja 2022 r.

W dniach od 5 do 7 maja 2022 roku w Gdańsku odbył się XXIII Zjazd Naukowy Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego pod tytułem "Diabetologia na fali". To najważniejsze wydarzenie polskiej diabetologii w europejskim, światowym formacie było okazją do przedyskutowania kluczowych dla specjalności zagadnie, ale także pięknym czasem spotkań w atmosferze dobrych emocji i radości bycia razem. Podczas Zjazdu odbyło się także Walne Zgromadzenie Członków PTD, podczas którego Członkowie PTD przyznali zaszczytny tytuł Członka Honorowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego zasłużonym dla polskiej diabetologii dr Elżbiecie Orłowsiej-Kunikowskiej i mgr Jerzemu Magierze.

Godność honorowego członka Towarzystwa nadawana jest obywatelom polskim i obywatelom obcym, którzy położyli szczególne zasługi na polu rozwoju nauk medycznych, a szczególnie diabetologii, na rzecz rozwoju Towarzystwa lub na rzecz współpracy z polską medycyną. Godność honorowego członka Towarzystwa nadawana jest na wniosek Zarządu Głównego, przez Walny Zjazd Członków Towarzystwa.

Polskie Towarzystwo Diabetologiczne ma obecnie 35 członków honorowych, wśród nich znajdują się m.in. prof. Anna Czech, prof. Ewa Otto-Buczkowska, prof. Jacek Sieradzki oraz prof. Jan Tatoń. W tym roku wśród zgłoszonych kandydatur do nagrodzenia tytułem członka honorowego znalazły się dwie osoby: dr med. Elżbieta Orłowska-Kunikowska, pracownik dydaktyczny GUMED oraz mgr Jerzy Magiera, autor i redaktor prowadzący portalu mojacukrzyca.org.

Mam zaszczyt przedstawić kandydaturę, która pokazuje trochę inny kierunek rozwoju naszego Towarzystwa, mianowicie honorowanie osób, które nie tyle może powodują rozwój Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego per se, ale chcą uhonorować osoby, które swoją aktywnością powodują rozwój całego środowiska. Nasze środowisko to tylko częściowo są lekarze, liczebnie i demokratycznie to są przede wszystkim pacjenci i masa ludzi pracująca razem z nami na stanowiskach pielęgniarek, dietetyków, itd. Dobrze, że wychodzimy poza nasze środowisko lekarskie i ta kandydatura jest pierwszą osobą, która nie jest lekarzem. Jerzy Magiera jest skandalicznie młody, jak na członka honorowego. Nie ma nawet 40 lat, ma raptem 37. Natomiast związany jest z diabetologią, nie z własnej woli, od lat 27 i postanowił przekuć chorobę w swoją mocną kartę, założył w 2001 roku portal mojacukrzyca.org. (...) Kandydatura została jednogłośnie poparta przez Zarząd Główny PTD - powiedział prof. Leszek Czupryniak, przedstawiając kandydaturę Jerzego Magiery.

Walne Zgromadzenie Członków Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego odbyło się w piątek, 6 maja 2022 roku w godzinach wieczornych. W głosowaniu obu kandydatom przyznano tytuł członka honorowego PTD. Jerzy Magiera jest pierwszym członkiem honorowym, który nie posiada wykształcenia medycznego. To precedens w historii Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

W uroczystym piśmie opatrzonym pieczęcią Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, które otrzymał Jerzy Magiera napisano: "Na mocy uchwały Walnego Zebrania Członków w Gdańsku w trakcie XXIII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego w dniu 6 maja 2022 roku ustaliło, aby godność Członka Honorowego otrzymał cieszący się sławą w zakresie diabetologii oraz wielce zasłużony w uprawianiu i szerzeniu wiedzy w tej dyscyplinie Pan Jerzy Magiera".

Bardzo serdecznie dziękuję. Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie i ogromny zaszczyt móc zostać Członkiem Honorowym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego - powiedział Jerzy Magiera odbierając tytuł członka honorowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego.

Galeria zdjęć
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~jedrek127  IP: 82.177.150.xxx(2022-05-23 19:24:33)
Jurasku! Szczere gratulacje i podziękowania za wszystko co już zrobiłeś, a jak Cię znam, zrobisz jeszcze bardzo wiele :-)


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Jerzy Magiera otrzymał tytuł Członka Honorowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line