Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Specjalne wydanie Pogadajmy o cukrzycy: Zdrowie psychiczne w cukrzycy

źródło: oprac. własne, dodano: 7 maja 2022 r.

Po XXIII Zjeździe Naukowym Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, wspólnie z naszym parterem firmą Novo Nordisk, przygotowaliśmy specjalne wydanie programu "Pogadajmy o cukrzycy" poświęcone tematowi zdrowia psychicznego w cukrzycy. Prelekcję dla pacjentów z cukrzycą wygłosi dr Katarzyna Gajewska z Diabetes Ireland (Irlandia). Podczas spotkania spróbujemy zrozumieć, jakie towarzyszą nam emocje, jak poradzić sobie ze wstydem oraz brakiem akceptacji choroby i po co potrzebny jest nam psycholog w leczeniu cukrzycy. Po spotkaniu przewidziana jest sesja pytań i odpowiedzi. Partnerem spotkania na żywo jest Novo Nordisk.

Dr Katarzyna Gajewska to psycholożka i edukatorka diabetologiczna, obecnie pracująca jako menedżerka kliniczna ds. badań naukowych i rzecznictwa w sprawach osób z cukrzyca i ich rodzin w organizacji charytatywnej Diabetes Ireland. Pracuje też naukowo w School of Public Health, University College Cork, bierze udział w różnych projektach naukowych, a wcześniej wykładała Epidemiologię i Zdrowie Publiczne w Royal College of Surgeons in Ireland: University of Medicine and Health Sciences w Dublinie. W 2020 obroniła pracę doktorską dotyczącą dostępu do leczenia pompami insulinowymi przez dorosłych z cukrzycą typu 1 w Irlandii. Wśród jej naukowych zainteresowań są dostęp do opieki i technologii w leczeniu cukrzycy, ich wpływu na zdrowie i jakość życia, zdrowie psychiczne w chorobach przewlekłych oraz badania jakości opieki zdrowotnej. Jest autorką wielu publikacji naukowych (głównie anglojęzycznych), popularnonaukowych (skierowanych do pacjentów) i wystąpień na międzynarodowych konferencjach dotyczących cukrzycy.

Novo Nordisk to globalna firma farmaceutyczna z ponad 90. letnim doświadczeniem w rozwoju innowacji i lider w leczeniu cukrzycy. To dziedzictwo sprawia, że posiadamy doświadczenie i możliwości, aby pomagać osobom na całym świecie pokonywać inne choroby przewlekłe: otyłość, hemofilię i zaburzenia wzrostu. Novo Nordisk z siedzibą w Danii, zatrudnia ponad 43 100 pracowników w 79 krajach, a jej produkty dostępne są na ponad 170 rynkach.

Partnerem spotkania jest firma Novo Nordisk.

Oglądaj na żywo


Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w środę, 11 maja 2022 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. . Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Specjalne wydanie Pogadajmy o cukrzycy: Zdrowie psychiczne w cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line