Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Specjalne wydanie Pogadajmy o cukrzycy - odpowiedzialność, 13 maja, piątek, godz. 20.00

źródło: oprac. własne, dodano: 4 maja 2022 r.

Zapraszamy na specjalne wydanie programu "Pogadajmy o cukrzycy" już 13 maja w piątek o godzinie 20.00. O odpowiedzialności w cukrzycy rozmawiać będziemy z diabetologicznymi ekspertami - uczestnikami XXIII Zjazdu Naukowego Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Perspektywę lekarza przedstawi lek. Barbara Soróbka - specjalista diabetologii i chorób wewnętrznych, punkt widzenia pielęgniarki zaprezentuje mgr Marta Leśnik - specjalista pielęgniarstwa diabetologicznego, Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej SED, a o odpowiedzialności oczami pacjentów opowie Anna Śliwińska - prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Partnerem spotkania jest kampania Dłuższe Życie z Cukrzycą. Zapraszamy do aktywnego udziału w spotkaniu!

Lekarz Barbara Soróbka jest specjalistą diabetolog i chorób wewnętrznych, członek Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego oraz Europejskiego Towarzystwa Badań nad Cukrzycą, a także certyfikowanym lekarzem Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Ukończyła Szkołę Pompową Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego. Regularnie podnosi kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w krajowych i zagranicznych konferencjach naukowych. Do szczególnych zainteresowań Pani doktor należy nowoczesne i skuteczne leczenie cukrzycy typu 2 i otyłości oraz cukrzyca ciążowa.

Marta Leśnik jest magistrem pielęgniarstwa, specjalistą w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego. Doświadczenie zawodowe zdobywała na Oddziale Diabetologicznym w Miedziowym Centrum Zdrowia w Lubinie. Obecnie kieruje zakładem pielęgnacyjno-opiekuńczym w RCZ Lubin. Zajmuje się m.in. leczeniem stopy cukrzycowej u pacjentów diabetologicznych. W 2017 roku została nagrodzona tytułem Kobieta Medycyny.

Anna Śliwińska działa w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków od 2007 roku, gdzie trafiła początkowo jako osoba odpowiedzialna głównie za kontakty międzynarodowe. Stopniowo przejmowała coraz więcej obowiązków, a w roku 2015 została wybrana przez walne zgromadzenie prezesem Zarządu Głównego. W 2019 wybrana na drugą kadencję. W ramach Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków zajmuje się nie tylko bezpośrednią pracą z osobami chorymi na cukrzycę w zakresie udzielania im szeroko pojętej pomocy (zwłaszcza edukacji cukrzycowej), ale także propagowaniem świadomości tej choroby w społeczeństwie, jak również reprezentacją diabetyków przed władzami państwowymi i zabieganiem o jak najlepsze warunki leczenia. Nadzoruje i koordynuje pracę blisko 350 jednostek terenowych Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w całym kraju. Za swoje zaangażowanie wyróżniona Brązowym (2012) i Srebrnym (2016) Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

Oglądaj na żywo


Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% diabetyków oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych. W ramach kampanii realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy dotyczącej powikłań cukrzycy, poprawy jakości i długości życia diabetyków, a także akcje z zakresu profilaktyki wśród zdrowych osób. Więcej o kampanii na www.dluzszezyciezcukrzyca.pl.

Spotkanie odbędzie się on-line na żywo w piątek, 13 maja 2022 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać. Zapraszamy!

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Specjalne wydanie Pogadajmy o cukrzycy - odpowiedzialność, 13 maja, piątek, godz. 20.00
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line