Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy i o igłach do penów - 8 kwietnia, godz. 20.00 na żywo z Alicją Szewczyk i Anną Śliwińską

źródło: oprac. własne, dodano: 2 kwietnia 2022 r.

Od 1 stycznia 2022 roku w Polsce, po wielu latach oczekiwania, mamy w końcu refundowane igły do penów insulinowych. Jest to niewątpliwe długo wyczekiwana decyzja refundacyjna, która przyczyni się do zwiększenia komfortu robienia zastrzyków przez osoby z cukrzycą. W specjalnym wydaniu programu "Pogadajmy o cukrzycy" chcielibyśmy przybliżyć temat związany właśnie z metodami podawania insuliny, technikami wkłucia i rotacji miejsc oraz przybliżyć szczegóły dotyczące refundacji igieł do penów. Razem z partnerem odcinka firmą Becton Dickinson Polska zapraszamy na wyjątkowe spotkanie już 8 kwietnia, w piątek od godziny 20.00. W studiu gościć będziemy Alicję Szewczyk, pielęgniarkę diabetologiczną, prezes Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii oraz Annę Śliwińską, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Szykuje się spora dawka edukacji. Nie możesz przegapić tego spotkania na żywo!

Podczas programu przybliżymy kwestie związane z refundacją igieł do penów, która obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku. Dowiemy się, ile igieł przysługuje pacjentowi, kto jest uprawniony do refundacji, jaka jest odpłatność pacjenta i co trzeba zrobić, żeby zakupić refundowane igły. Przybliżymy podstawowe kwestie dotyczące stosowania igieł, wyboru długości i grubości igły. Powiemy o rotacji miejsc wkłucia oraz o szybkości wchłaniania insuliny. Zapoznamy się też z prawidłową techniką podawania insuliny. Konkretne informacje na wyciągnięcie ręki!

Oglądaj na żywo


Alicja Szewczyk jest specjalistką w zakresie pielęgniarstwa diabetologicznego oraz w zakresie pielęgniarstwa pediatrycznego, pracuje w Instytucie "Pomnik - Centrum Zdrowia Dziecka", gdzie zajmuje się najmłodszymi pacjentami z cukrzycą. Alicja Szewczyk pełni także rolę konsultanta krajowego w dziedzinie pielęgniarstwa diabetologicznego i przewodniczy Polskiej Federacji Edukacji w Diabetologii (PFED), która skupia pielęgniarki, pedagogów, dietetyków, psychologów, lekarzy pracujących w oddziałach i poradniach diabetologicznych na terenie całej Polski.

Anna Śliwińska działa w Polskim Stowarzyszeniu Diabetyków od 2007 roku, gdzie trafiła początkowo jako osoba odpowiedzialna głównie za kontakty międzynarodowe. Stopniowo przejmowała coraz więcej obowiązków, a w roku 2015 została wybrana przez walne zgromadzenie prezesem Zarządu Głównego. W ramach Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków zajmuje się nie tylko bezpośrednią pracą z osobami chorymi na cukrzycę w zakresie udzielania im szeroko pojętej pomocy (zwłaszcza edukacji cukrzycowej), ale także propagowaniem świadomości tej choroby w społeczeństwie, jak również reprezentacją diabetyków przed władzami państwowymi i zabieganiem o jak najlepsze warunki leczenia. Nadzoruje i koordynuje pracę blisko 400 jednostek terenowych Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w całym kraju. Za swoje zaangażowanie wyróżniona Brązowym (2012) i Srebrnym (2016) Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP.

BD (Becton Dickinson) jest czołową firmą na światowym rynku technologii medycznych, która wspólnie tworzy zdrowszy świat poprzez wspomaganie odkryć medycznych, diagnostyki i opieki zdrowotnej. BD jest liderem w dziedzinie bezpieczeństwa pacjentów i pracowników opieki zdrowotnej, jak i w zakresie technologii wykorzystywanej w badaniach medycznych i laboratoriach klinicznych. Firma oferuje innowacyjne rozwiązania, które wspierają badania medyczne i genomiczne, zwiększają jakość i szybkość diagnozowania chorób zakaźnych i nowotworów, usprawniają zarządzanie leczeniem, zapobiegają rozprzestrzenianiu się zakażeń, dostarczają sprzęt do przeprowadzania procedur chirurgicznych i interwencyjnych i ułatwiają leczenie cukrzycy.

Widzimy się na żywo w piątek, 8 kwietnia 2022 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy i o igłach do penów - 8 kwietnia, godz. 20.00 na żywo z Alicją Szewczyk i Anną Śliwińską
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line