Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Mata do akupresury - wszystko co musisz o niej wiedzieć!

Artykuł sponsorowany, dodano: 25 marca 2022 r.

Mata do akupresury to cenione urządzenie, które może być pomocne między innymi w walce z bólem. Czym powinna charakteryzować się dobra mata do akupresury? Kto może, a kto nie powinien używać maty do akupresury? Sprawdźmy!

Mata do akupresury - podstawowe informacje

Mata do akupresury to akcesorium, które może być używane z wielu powodów. Ludzie używają ich do leczenia bólu, relaksacji i głębokiego snu, a także do zwiększenia przepływu krwi w organizmie. Najwyższej jakości maty do akupresury od All4FIT można również używać do poprawy postawy ciała w pozycji siedzącej lub leżącej.

Może się to wydawać zbyt skomplikowane i zaawansowane, ale nie jest to tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Mata do akupresury ma wiele zalet, a najważniejsze z nich to:
 • łagodzenie bólu,
 • odprężenie,
 • lepsze krążenie krwi,
 • poprawa postawy ciała.

Jak trenować z matami do akupresury

Mata do akupresury to urządzenie, które może być wykorzystywane do wielu celów. Zazwyczaj stosuje się ją w celu złagodzenia bólu. Akcesorium wykazuje też pozytywny wpływ na rozluźnianie mocno zbitych mięśni w okolicach barków.

Korzyści płynące z akupresury są powszechnie znane, a trening z matą do akupresury pokaże Ci, jak skutecznie ją stosować. Pierwszym krokiem jest znalezienie wygodnej pozycji - można się położyć lub usiąść prosto. Następnie połóż matę na plecach i uciskaj dłońmi lub łokciami punkty, które odpowiadają za ból.

Następnie można przejść do nowego punktu, przesuwając matę lekko do góry. Kiedy nacisk na dany punkt będzie wystarczający, poczujesz mrowienie na skórze i zwiększony przepływ krwi w tym obszarze.

Ważne jest, aby nie ćwiczyć zbyt intensywnie na raz, ponieważ może to spowodować wyczerpanie lub zawroty głowy. Należy zacząć od 15 minut dziennie i w razie potrzeby stopniowo zwiększać długość sesji - dla większości osób optymalne jest 30 minut dziennie.

Przydatna wskazówka: Kupując matę do akupresury, warto poszukać mat wykonanych z naturalnych materiałów, takich jak bawełna, wełna czy guma, a nie z plastiku, aby w wyniku stałego kontaktu z nimi nie przedostawały się do organizmu żadne substancje toksyczne.

Jakie właściwości ma mata do akupresury

Właściwości maty do akupresury zależą od fizycznych potrzeb danej osoby. Na przykład, niektórzy ludzie mogą potrzebować większego nacisku niż inni, aby poczuć ulgę. Mata do akupresury powinna mieć różne poziomy twardości i grubości dla tych osób, które potrzebują różnych właściwości.

Mata do akupresury - przeciwwskazania

Mata do akupresury to urządzenie, które może być pomocne m.in. w leczeniu bólu. Producent tego urządzenia musi wziąć pod uwagę potrzeby użytkownika i to, co jest dla niego wygodne.

Nie wszyscy jednak mogą korzystać z maty do akupresury. Przeciwwskazania do stosowania maty do akupresury mają osoby z zaburzeniami krążenia krwi, kobiety w ciąży oraz osoby z nadciśnieniem lub chorobami serca.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Mata do akupresury - wszystko co musisz o niej wiedzieć!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line