Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Zdrowie i choroby cywilizacyjne w dobie pandemii

źródło: organizator Konferencji, dodano: 16 marca 2022 r.

31 marca 2022 odbędzie się IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa Żywność - Zdrowie - Technologia - Dystrybucja pt. "Zdrowie i choroby cywilizacyjne w dobie pandemii" organizowana przez Koło Naukowego Dietetyków działające przy Instytucie Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach. Konferencja objęta jest honorowym patronatem przez Jego Magnificencję Rektora prof. dr hab. Mirosława Minkinę oraz Dziekana Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu profesora uczelni dr hab. n. med. Jakuba Radziszewskiego.

Partnerami Konferencji są:
 • Wydawnictwo Naukowe ArchaeGraph
 • Portal dietetycy.org.pl
 • Portal mojacukrzyca.org
Konferencja objęta jest także patronatem Polskiego Towarzystwa Medycyny Stylu Życia, a patronatem medialnym to wydarzenie naukowe objęły portale: dietetycy.org.pl oraz mojacukrzyca.org


Tradycją Konferencji jest jej interdyscyplinarny charakter. Także i w tym roku dołożono wszelkich starań, by zaproponowany program naukowy obejmował wzajemnie uzupełniające się obszary tematyczne. W tegorocznej edycji, odbywającej się w szczególnym czasie, po dwóch latach pandemii, skupiamy swoją uwagę na zagadnieniach związanych z funkcjonowaniem szeroko rozumianego zdrowia z pandemią COVID-19 .

Wysłuchamy wykładów dotyczących wielu aspektów żywieniowych w kontekście COVID-19, ale także wskazań do probiotykoterapii, zakażeń pokarmowych, osi jelitowo-wątrobowej, sytuacji gastronomii w tym szczególnym czasie. Na stan zdrowia wpływa także szeroko rozumiany styl życia, zatem nie może zabraknąć takich zagadnień jak dieta planetarna w czasach pandemii, aktywność fizyczna czy edukacja zdrowotna. Poznamy także wyniki polskiego badania powiązań zachowań żywieniowych i mikroflory jelitowej z ryzykiem COVID-19 u zdrowych młodych osób dorosłych.

Tematy wiodące sesji naukowych

 1. Nauka i praca zdalna a stan zdrowia
 2. Choroby metaboliczne i przewlekłe w dobie pandemii
 3. Stan zdrowia populacji
 4. Turystyka i gastronomia w dobie pandemii
 5. Kondycja fizyczna w czasach pandemii
W czasie Konferencji przewidziane są dwa konkursy. Jeden w sesji prac własnych studentów i doktorantów, w którym nagrodą główną będzie publikacja artykułu w monografii naukowej Wydawnictwa ArchaeGraph, partnera Konferencji. Drugi, stanowiący swoisty trening uważności, dla wszystkich uczestników sesji eksperckiej, dotyczyć będzie wykładów naszych Prelegentów.

Zapraszamy do uczestnictwa, zgłaszania swoich prac oraz aktywnego uczestnictwa w konkursie.

Link do rejestracji czynnego i biernego:
https://docs.google.com/forms/d/1jd9pU-HgoubnU0Zgz_bs4V9FE1aRr-bsp8c-XcYLcK0/viewform

Adres strony Konferencji:
https://konferencjaknd.wixsite.com/knd2022

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: IV Ogólnopolska Konferencja Naukowa - Zdrowie i choroby cywilizacyjne w dobie pandemii
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 4 grudnia 2023 r.

Zadaj pytanie on-line