Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

Pogadajmy o cukrzycy - jak diabetycy pomagają Ukrainie - na żywo, 18 marca o godz. 20.00

źródło: oprac. własne, dodano: 15 marca 2022 r.

Po dwutygodniowej przerwie spowodowanej bestialskim atakiem wojsk rosyjskich na Ukrainę wracamy z programem na żywo "Pogadajmy o cukrzycy". W ostatnim czasie przekierowaliśmy nasze działania zupełnie na inne tory, przez co było nas trochę mniej. Ale nie zapominamy o cukrzycy, która przecież i tak będzie z nami do końca życia. W pierwszym programie po przerwie podejmiemy, jakże istotny temat pomocy medycznej w Ukrainie i na terenie Polski dla przebywających tutaj Ukraińców. W studiu pojawią się Pani Dagmara Staniszewska - prezes Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą, Pani Hela Zdrojewska - przedstawicielka Fundacji Najsłodsi oraz Pani Anna Śliwińska - prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Dowiemy się, co te organizacje do tej pory zrobiły w sprawie pomocy dla Ukraińców, gdzie trafiły i trafiają przekazane przez Was dary oraz jakie działania planują w dalszym kroku. Podczas debaty porozmawiamy o istotnych dla diabetyków problemach, w tym o dostępie do leków i sprzętu. Koniecznie bądźcie z nami! Ruszamy!

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą główną siedzibę ma w Warszawie, jednak pod swoją opieką ma rodziny, w których są pacjenci z cukrzycą z całej Polski. Fundacja powstała w 1993 roku z inicjatywy rodziców i lekarzy diabetologów. Celem Fundacji jest wszechstronna pomoc rodzinom, dzieciom, młodzieży oraz dorosłym chorującym na cukrzycę insulinozależną. Po wybuchu wojny na Ukrainie Fundacja uruchomiła zbiórkę rzeczową i finansową na rzecz potrzebujących diabetyków.

Nadrzędnym celem Fundacji Najsłodsi Michała Figurskiego jest mówienie o celach leczenia cukrzycy, uniknięcie jej niewidocznych na początku, a groźnych powikłań u młodych ludzi, mających całe życie przed sobą. Tym razem Fundacja Najsłodsi pokazała środkowy palec cukrzycy i zorganizowała pomoc dla Ukrainy. Można przekazywać sprzęt cukrzycy lub wpłacić na zbiórkę. Wszystkie pieniądze zebrane przez zrzutkę zostaną wykorzystane do zakupienia potrzebnych rzeczy lub do bezpośredniego wsparcia finansowego ukraińskich cukrzyków, w związku z ich chorobą.

Polskie Stowarzyszenie Diabetyków jako członek Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF) jest w stałym kontakcie z zagranicznymi organizacjami i darczyńcami chcącymi udzielić pomocy ukraińskim diabetykom. Organizuje też pomoc poprzez firmy diabetologiczne i sprzętowe. Działa również na szczeblu ministerialnym i agencji rządowych. W całym kraju działają lokalni działacze Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, które liczy 350 Oddziałów i Kół. Udzielana jest pomoc uchodźcom, w tym diabetykom, w konkretnych lokalizacjach.

Oglądaj na żywo


Widzimy się na żywo w piątek, 18 marca 2022 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Karol  IP: 5.206.253.xxx(2022-03-18 20:34:12)
Dobry wieczór. Kłaniam się nisko.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: Pogadajmy o cukrzycy - jak diabetycy pomagają Ukrainie - na żywo, 18 marca o godz. 20.00
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Sobota, 13 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line