Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Przejrzyj na oczy! Orkiestrowe aukcje wciąż tętnią życiem!

źródło: Fundacja BiRN, dodano: 8 lutego 2022 r.

Fundacja Badań i Rozwoju NaukiChoć finał 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mamy już za sobą, w serwisie aukcje.wośp.org.pl wciąż można wylicytować wyjątkowy przedmiot. W tegoroczną edycję, oprócz wielu sław, kolejny raz zaangażowali się naukowcy z Fundacji Badań i Rozwoju Nauki przekazując artystyczne zdjęcie spod mikroskopu przedstawiające serce WOŚP wykonane metodą ekstuzyjną przy użyciu biokompatybilnego tuszu zawierającego fluorescencyjną linię komórkową ludzkich fibroblastów.

Obraz "Tętniące życiem serce WOŚP" to zdjęcie spod mikroskopu wykonane w laboratorium Fundacji Badań i Rozwoju Nauki, której zespół pracuje nad innowacyjnym, na skalę światową, projektem 3D bionicznej trzustki - funkcjonalnego narządu zbudowanego z żywych komórek, który zrewolucjonizuje leczenie cukrzycy.

Zdjęcie przedstawia serce WOŚP zasiedlone fluorescencyjną linią komórkową ludzkich fibroblastów. Różowe refleksy świetlne tworzące kształt serca powstały w wyniku załamania się światła przechodzącego przez warstwy biotuszu. Komórki aHDF w badaniach nad 3D bioniczną trzustką odgrywają bardzo ważną rolę. Są jednym z kluczowych komponentów odpowiedzialnych za tworzenie się nowych naczyń krwionośnych w jej obrębie.

Dla okulistyki dziecięcej gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!

Gorąco zachęcamy do licytowania obrazu ze specjalną dedykacją Jerzego Owsiaka "Policz się z cukrzycą! Siema! Jurek Owsiak 2022".

Licytacja trwa do 11 lutego na https://allegro.pl/oferta/tetniace-zyciem-serce-wosp-11727566326
Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Przejrzyj na oczy! Orkiestrowe aukcje wciąż tętnią życiem!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line