Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

System MiniMed 720G

źródło: Medtronic Polska, dodano: 18 stycznia 2022 r., aktualizacja: 15 lutego 2022 r.

System MiniMed™ 720G to pompa insulinowa, zintegrowana z systemem CGM (ciągłego monitorowania glikemii). Dzięki takiemu połączeniu, użytkownik może reagować na zamiany glikemii z wyprzedzeniem. System MiniMed™ 720G co 5 minut, przez całą dobę, kontroluje poziom glukozy (SG), aby z 30-minutowym wyprzedzeniem przewidzieć epizody hiperglikemii i hipoglikemii.

System MiniMed™ 720G współpracuje z sensorami Guardian™ 3. Nadajnik Guardian™ Link 3 wykorzystuje technologię Bluetooth® do przesyłania sygnału do pompy insulinowej MiniMed™ 720G. System MiniMed™ 720G łączy się przez Bluetooth® z glukometrem Accu-Check® Guide Link.

System MiniMed™ 720G wymaga kalibracji tylko w przypadku korzystania z funkcji ciągłego monitorowania glikemii. Zaleca się kalibrację systemu MiniMed™ 720G 3-4 razy na dobę poprzez wprowadzenie do pompy insulinowej wyniku badania poziomu glukozy z glukometru.

Przewiduje epizody hipo lub hiperglikemii z 30-minutowym wyprzedzeniem

System MiniMed™ 720G został zaprojektowany w taki sposób, aby być krok przed tym, co może się zdarzyć. Dzięki zintegrowanemu systemowi ciągłego monitorowania glikemii (CGM) nie trzeba za każdym razem nakłuwać palca, by sprawdzić czy Twoja glikemia jest na właściwym poziomie. System w sposób ciągły - co 5 minut zarówno w dzień, jak i w nocy - monitoruje poziom glukozy mierzony przez sensor i jeśli wymaga tego sytuacja, z wyprzedzeniem ostrzeże alarmem o przewidywanych zmianach. Zapewnia to większą ochronę przed epizodami hipo lub hiperglikemii.

Łatwy wgląd w wyniki

Wystarczy rzut oka na aplikację MiniMed™ Mobile, aby sprawdzić poziom glukozy. Gdy glikemia zacznie gwałtownie spadać lub wzrastać, aplikacja wygeneruje alarm, który z wyprzedzeniem pozwoli na podjęcie działań zapobiegających dalszym zmianom.

Terapia w kontakcie z osobami bliskimi

Dzięki aplikacji CareLink™ Connect rodzina i przyjaciele mają dostęp do danych na bieżąco. Partnerzy terapii mogą być powiadamiani o zmianach glikemii - dzięki czemu wszyscy czują się bezpieczniej.

Jak można uzyskać dostęp do danych z systemu MiniMed™ 720G na smartfonie?

Aplikację MiniMed™ Mobile można pobrać ze sklepu z aplikacjami AppStore (iOS) lub Android Google Store na dowolny kompatybilny smartfon. Po zakończeniu konfiguracji i zarejestrowaniu konta CareLink™ Personal użytkownik będzie mógł przeglądać dane, a także otrzymywać powiadomienia i alarmy.

Użytkownik może mieć do 5 partnerów terapii. Będą oni musieli pobrać aplikację CareLink™ Connect na swój kompatybilny smartfon i założyć własne konto na stronie internetowej CareLink™ Personal.

Przydatne materiały dodatkowe


Strona producenta: www.pompy-medtronic.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Joanna  IP: 37.47.203.xxx(2022-01-18 16:16:18)
Pompę mój syn posiada już od roku jest rewelacyjna. Bardzo ułatwiła jemu i nam funkcjonowanie dnia codziennego, są to najlepiej wydane przez nas pieniądze, fakt pompa jest bardzo droga i nie każdy może sobie na nią pozwolić, ale jeśli możesz,a zastanawiasz się to nie ma nad czym, polecam z czystym sumieniem


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: System MiniMed 720G
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line