Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Pogadajmy o cukrzycy z Anną Kuc - na żywo, dzisiaj, godz. 20.00

FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Kampania Dłuższe Życie z Cukrzycą prezentuje poradnik dla pacjenta diabetologicznego i e-book z poradami psychologa

źródło: oprac. własne, dodano: 16 grudnia 2021 r.

Na stronie kampanii "Dłuższe Życie z Cukrzycą" (www.dluzszezyciezcukrzyca.pl) w ostatnim czasie pojawiły się do pobrania darmowy e-book z poradami dr n. med. Marioli Kosowicz, psychologa klinicznego pt. "Psycholog radzi - pytania i odpowiedzi", a także pierwsze z dwunastu rozdziałów "Poradnika dla pacjenta diabetologicznego" autorstwa dr n. o zdrowiu Beaty Stepanow. Materiały mają przystępną formę i są doskonałym źródłem fachowej wiedzy o cukrzycy.

Psycholog radzi - pytania i odpowiedzi

Potrzeba bezpieczeństwa jest jedną z głównych potrzeb człowieka i towarzyszy każdemu z nas od narodzin aż do śmierci. Każdego dnia dbamy o zapewnienie sobie komfortu życia. Naruszenie równowagi fizycznej lub psychicznej wprowadza niepokój i chęć odzyskania natychmiastowej kontroli. Są jednak sytuacje w życiu, które w istotny sposób wpływają na dotychczasowe funkcjonowanie, a takim momentem zapewne jest diagnoza choroby przewlekłej, jaką jest cukrzyca.

W darmowym e-booku z poradami dr n. med. Mariola Kosowicz odpowiada na 12 pytań o zdrowie psychiczne osób z cukrzycą i te dotyczące wsparcia rodziny i bliskich chorego. W e-booku znajdziemy odpowiedzi na pytania:
 1. Jakie reakcje może powodować diagnoza cukrzycy?
 2. Co utrudnia akceptację choroby i stosowanie się do leczenia?
 3. Co pomaga w akceptacji choroby i stosowaniu się do leczenia?
 4. Jak radzić sobie z trudnymi myślami, emocjami w trakcie leczenia?
 5. Co mogę zrobić żeby mieć realny wpływ na relacje z lekarzem i swoje leczenie?
 6. Jak budować poczucie własnej skuteczności?
 7. Jak redukować stres?
 8. Jak rodzina może przeżywać i radzić sobie z chorobą osoby bliskiej?
 9. Jak budować porozumienie w rodzinie?
 10. Jak bliscy mogą wspierać osobę chorą?
 11. Jak sobie radzić kiedy czujemy się samotni?
 12. Kiedy warto skonsultować się z psychologiem?
Na stronie https://dluzszezyciezcukrzyca.pl/dla-pacjenta/psycholog-radzi/ znajdziemy również ciekawe materiały wideo z poradami psycholog. Przygotowano filmiki m.in. pt. "Ja i cukrzyca", materiał o komunikacji pacjenta z lekarzem oraz "Cukrzyca i rodzina". Polecamy. Warto to zobaczyć.

Poradnika dla pacjenta diabetologicznego

Podnoszenie świadomości na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy ponad 80% chorych oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych, jest celem ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą". W ramach kampanii stworzono m.in. "Deklarację 12 zasad w walce o dłuższe życie z cukrzycą", na podstawie której przygotowany został poradnik. W 12 rozdziałach odpowiadając na 12 pytań, podejmując się 12 zadań możesz pomóc sobie i dłużej żyć z cukrzycą. Kiedy zacząć? Teraz!

W ramach kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą" na stronie kampanii będą publikowane kolejne rozdziały poradnika dla diabetyków autorstwa dr n. o zdrowiu Beaty Stepanow. Można już przeczytać wstęp i pierwszy rozdział poradnika dotyczący diagnozy cukrzycy. Po przeczytaniu 1 rozdziału dowiesz się, jak rozpoznać cukrzycę, będziesz wiedział, jak wykonać test tolerancji glukozy oraz zdobędziesz wiedzę o tzw. grupie ryzyka. W kolejnych rozdziałach dowiemy się więcej o opiece, , diecie, aktywności, stylu życia, leczeniu, terapii, edukacji, kontroli, profilaktyce i o powikłaniach.
"Większość pacjentów, w trakcie wizyty w gabinecie, oczekuje pocieszenia i zrozumienia, ale też decyzji dotyczących ich zdrowia. Najlepiej, aby pacjent wyszedł z przeświadczeniem, że sam również uczestniczył w procesie decyzyjnym. Próba zrobienia czegoś "za niego" spowoduje, że w oczach pacjenta to przede wszystkim personel medyczny będzie odpowiedzialny za jego stan zdrowia, a przecież rola samego pacjenta w procesie terapeutycznym jest ogromna. Pacjent, który nie zna realnych korzyści i potencjalnego ryzyka, nie włączy się czynnie w proces leczenia i profilaktykę." - napisała we wstępie dr n. o zdrowiu Beata Stepanow.

Wejdź na www.dluzszezyciezcukrzyca.pl/dla-pacjenta/poradnik-dla-pacjentow-diabetologicznych/

Portal mojacukrzyca.org od 5 lat jest partnerem kampanii i poleca materiały edukacyjne, które można znaleźć na www.dluzszezyciezcukrzyca.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Kampania Dłuższe Życie z Cukrzycą prezentuje poradnik dla pacjenta diabetologicznego i e-book z poradami psychologa
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 25 listopada 2022 r.

Zadaj pytanie on-line