Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Odżywianie

Wiem, że dobrze jem - Talerz Zdrowego Żywienia w praktyce

źródło: oprac. własne, dodano: 8 grudnia 2021 r.

Znacie już Talerz Zdrowego Żywienia? W ciekawej formie graficznej został przedstawiony nowy model zaleceń zdrowego żywienia. Teraz dowiesz się, jak zastosować nowe zalecenia w praktyce! Eksperci NCEŻ opracowali bezpłatny e-book, w którym w przystępny sposób opisują i wyjaśniają, jak rozumieć poszczególne elementy Talerza. W materiale znajdziecie podpowiedzi dietetyków CDO i NCEŻ jak zastosować zalecenia w praktyce oraz przepisy na smaczne potrawy zgodne z prezentowanym modelem zdrowego żywienia. Pobierz e-book już dziś i dowiedz się, jak zmienić jakość diety na lepszą!

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH - Państwowy Instytut Badawczy opracował "Zalecenia zdrowego żywienia" w nowej formie graficznej. Zalecenia w sposób prosty i przejrzysty zilustrowano w postaci talerza pełnego różnorodnych produktów. Ilość poszczególnych grup produktów spożywczych na talerzu nie jest przypadkowa - symbolizuje zalecane proporcje między trzema grupami produktów w całodziennej diecie. Obok talerza zamieszczono również wskazówki, jakich produktów jeść więcej, które ograniczać oraz w jaki sposób je ze sobą zamieniać. W kategoriach "Jedz mniej", "Jedz więcej", "Zamieniaj" wymieniono poszczególne grupy produktów w kolejności od tych najbardziej wpływających na zdrowie Polaków.

Zwrócono również uwagę na istotność aktywności fizycznej oraz utrzymania prawidłowej masy ciała. Nowe zalecenia stworzono w oparciu o obszerny przegląd literatury z zakresu wpływu poszczególnych składników diety oraz rodzajów diet na zdrowie, a także zaleceń światowych towarzystw naukowych.

Uzupełnieniem do nowych zaleceń zdrowego żywienia jest materiał "W 3 krokach do zdrowia" przedstawiający konkretne zalecenia żywieniowe dotyczące różnych grup produktów na 3 poziomach - umożliwiających zmianę nawyków żywieniowych stopniowo, małymi krokami.

Kliknij tutaj i pobierze darmowego e-booka "Wiem, że dobrze jem - Talerz Zdrowego Żywienia w praktyce"Czy dieta keto i stan ketozy pomagają w cukrzycy?

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Odżywianie: Wiem, że dobrze jem - Talerz Zdrowego Żywienia w praktyce
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 22 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line