Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Chwały wystarczy dla wszystkich - Historia odkrycia insuliny Michael Bliss - pobierz książkę w PDFie!

źródło: oprac. własne, dodano: 17 listopada 2021 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

14 listopada podczas specjalnego wydania programu "Pogadajmy o cukrzycy" prof. Leszek Czupryniak wyraził zgodę na opublikowanie na portalu mojacukrzyca.org elektronicznego wydania książki "Chwały wystarczy dla wszystkich - Historia odkrycia insuliny" autorstwa Michaela Blissa. Pełna wersja książki dostępna jest do pobrania dla wszystkich - za darmo! Zapisz publikację już teraz na dysku i poznaj niezwykłą historię odkrycia insuliny. Udanej lektury!

Książka "Chwały wystarczy dla wszystkich - Historia odkrycia insuliny" powstała w 1982 roku w Kanadzie. Polską edycję i wydanie przygotowało Polskie Towarzystwo Badań nad Powikłaniami Cukrzycy w 2003 roku. Polskie tłumaczenie wykonano na podstawie trzeciego wydania książki z 2000 roku. W książce znajduje się aneks pt. "Początki produkcji insuliny w Polsce - komu należy się chwała?" autorstwa prof. Leszka Czupryniaka i nieżyjącego już prof. dr hab. n. med. Jerzego Loby. Prawa autorskie nad publikacją posiada Polskie Towarzystwo Badań nad Powikłaniami Cukrzycy. Portal mojacukrzyca.org otrzymał zgodę na opublikowanie książki w PDFie w Internecie.

Wyrazy podziękowania kierujemy w stronę prof. Leszka Czupryniaka, dzięki któremu możemy podzielić się z Wami tą niezwykłą publikacją.

"W Historii odnotowano wiele wspaniałych odkryć naukowych i genialnych wynalazków, które wywarły istotny wpływ na rozwój całej naszej cywilizacji. Wobec tych ważnych zdarzeń trudno jest oprzeć się pokusie ustalenia ich hierarchii i wyróżnienia jednego bardziej od innych. Jest to jednak zadanie bardzo trudne. Do najważniejszych odkryć, które zmieniły nasze życie jesteśmy tak przyzwyczajeni, że nawet nie uświadamiamy sobie ich istnienia. Codzienne korzystanie z pewnych wynalazków jest niezbędne dla niektórych z nas, aby przeżyć do następnego dnia. Jednocześnie jest to tak proste, że zupełnie o tym nie pamiętamy. Kryteria wszelkich ocen wartościujących odkrycia są więc siłą rzeczy mało obiektywne, pozostając w uzależnieniu od osobistych odczuć każdego z nas. Proszę, przeczytajcie Państwo tę książkę i spróbujcie sami odpowiedzieć na pytanie jak ważnym wydarzeniem było odkrycie insuliny i wprowadzenie do leczenia cukrzycy insulinoterapii. Czy w opinii Państwa rzeczywiście "chwały wystarczy dla wszystkich..."?" - pisał prof. Jerzy Loba w Słowie do Redakcji.

Pobierz książkę (PDF) "Chwały wystarczy dla wszystkich - Historia odkrycia insuliny".Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Marek W.  IP: 157.158.84.xxx(2021-11-17 14:32:16)
Uprzejmie dziękuję!


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Chwały wystarczy dla wszystkich - Historia odkrycia insuliny Michael Bliss - pobierz książkę w PDFie!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line