Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Cukier żre - nowy plakat Pawła Jońcy dla Najsłodszych

źródło: na podstawie notatki prasowej, dodano: 15 listopada 2021 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Fundacja Michała Figurskiego Najsłodsi zaprezentowała tego dnia nietuzinkową pracę o tematyce cukrzycowej, wybitnego polskiego artysty Pawła Jońcy. W zeszłym roku Fundacja Najsłodsi współpracowała z Andrzejem Pągowskim, który stworzył plakat "Cukier jest do dupy". W tym roku Paweł Jońca stworzył plakat o nazwie "Cukier żre".

14 listopada dla osób działającej na rzecz chorujących na cukrzycę to data szczególnie wyjątkowa. Tego dnia obchodzimy World Diabetes Day, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny - sir Bantinga. Najnowsza odsłona plakatu stworzonego specjalnie dla Najsłodszych wraz z najnowszym spotem Fundacji Najsłodsi zainaugurowała w niedzielę rano Światowy Dzień Cukrzycy i odbiła się szerokim echem nie tylko wśród osób związanych z cukrzycą.


Paweł Jońca to wybitny polski artysta ilustrator o międzynarodowej sławie specjalizujący się w rysunku komputerowym. Zajmuje się też projektowaniem znaków graficznych, ikon, grafikami na potrzeby nowych mediów i reklamy, a teraz także instytucji charytatywnych jak Fundacja Najsłodsi.

Fundacja Najsłodsi, wspólnie z Fundacją Europejska Klinika Cukrzycy i Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, tego dnia przeprowadzała w Warszawie badania profilaktyczne. Pod Teatrem Wielkim - Operą Narodową od godz. 17.00 do 22.00 w Diabetobusie można było bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi i zasięgnąć porady specjalistów.

Światowy Dzień Cukrzycy to genialna okazja do zrealizowania naszego wspólnego celu - zaangażowania jak największej liczby osób w działania edukacyjne, kulturalne odbiegające od mainstreamowego nurtu współczesnej sztuki.

Jak powstawał plakat #cukierżre?Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Cukier żre - nowy plakat Pawła Jońcy dla Najsłodszych
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line