Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Światowy Dzień Cukrzycy
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Cukier żre - nowy plakat Pawła Jońcy dla Najsłodszych

źródło: na podstawie notatki prasowej, dodano: 15 listopada 2021 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

14 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Cukrzycy. Fundacja Michała Figurskiego Najsłodsi zaprezentowała tego dnia nietuzinkową pracę o tematyce cukrzycowej, wybitnego polskiego artysty Pawła Jońcy. W zeszłym roku Fundacja Najsłodsi współpracowała z Andrzejem Pągowskim, który stworzył plakat "Cukier jest do dupy". W tym roku Paweł Jońca stworzył plakat o nazwie "Cukier żre".

14 listopada dla osób działającej na rzecz chorujących na cukrzycę to data szczególnie wyjątkowa. Tego dnia obchodzimy World Diabetes Day, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny - sir Bantinga. Najnowsza odsłona plakatu stworzonego specjalnie dla Najsłodszych wraz z najnowszym spotem Fundacji Najsłodsi zainaugurowała w niedzielę rano Światowy Dzień Cukrzycy i odbiła się szerokim echem nie tylko wśród osób związanych z cukrzycą.


Paweł Jońca to wybitny polski artysta ilustrator o międzynarodowej sławie specjalizujący się w rysunku komputerowym. Zajmuje się też projektowaniem znaków graficznych, ikon, grafikami na potrzeby nowych mediów i reklamy, a teraz także instytucji charytatywnych jak Fundacja Najsłodsi.

Fundacja Najsłodsi, wspólnie z Fundacją Europejska Klinika Cukrzycy i Stowarzyszenie Edukacji Diabetologicznej, tego dnia przeprowadzała w Warszawie badania profilaktyczne. Pod Teatrem Wielkim - Operą Narodową od godz. 17.00 do 22.00 w Diabetobusie można było bezpłatnie zmierzyć poziom cukru we krwi i zasięgnąć porady specjalistów.

Światowy Dzień Cukrzycy to genialna okazja do zrealizowania naszego wspólnego celu - zaangażowania jak największej liczby osób w działania edukacyjne, kulturalne odbiegające od mainstreamowego nurtu współczesnej sztuki.

Jak powstawał plakat #cukierżre?Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Diabetin Forte

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry


mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Cukier żre - nowy plakat Pawła Jońcy dla Najsłodszych
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Diabetin Forte
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 30 listopada 2021 r.

Zadaj pytanie on-line