Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Obchody Światowego Dnia Cukrzycy w Sejmie RP

źródło: Kancelaria Sejmu, dodano: 12 listopada 2021 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Parlamentarny Zespół ds. Cukrzycy oraz Polskie Stowarzyszenie Diabetyków zapraszają na konferencję prasową, która odbędzie się dnia 16.11.2021 o godz. 9:00 w bud. U Sejmu RP oraz online. Konferencja prasowa zainicjuje obchody Światowego Dnia Cukrzycy w Parlamencie RP, na który składają się badania poziomu cukru we krwi adresowane do wszystkich zainteresowanych parlamentarzystów i pracowników Kancelarii Sejmu i Senatu RP oraz debata ekspercka na temat stanu polskiej diabetologii oraz rekomendacje zmian.

W konferencji prasowej udział potwierdzili :
 • Wicemarszałek Sejmu RP Małgorzata Kidawa - Błońska
 • Wicemarszałek Senatu RP Michał Kamiński
 • Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy, Poseł na Sejm RP Ewa Kołodziej
 • Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków Anna Śliwińska
Link do wydarzenia na Facebooku.


Szanowni Państwo,

Cukrzyca to pierwsza niezakaźna choroba, która została uznana przez ONZ za epidemię XXI wieku. Szacunki klinicystów wskazują ze około miliona Polaków jest niezdiagnozowanych i nieświadomych zagrożeń, jakie niesie za sobą brak leczenia cukrzycy. Pandemia COVID-19 pogłębiła problemy związane z diagnostyką i leczeniem choroby. A jak informują specjaliści - cukrzyca niewyrównana metabolicznie, szczególnie u osób starszych z przewlekłymi powikłaniami, to czynnik warunkujący zwiększone ryzyko ciężkiego przebiegu i zgonu z powodu COVID-19. Dlatego tym większą wagę powinniśmy przywiązywać do wczesnego wykrywania choroby, aby możliwe było jak najszybsze podjęcie skutecznego leczenia.

Jestem przekonana, że udział członków Prezydium Sejmu i Senatu RP, parlamentarzystów i wszystkich doniosłych gości w obchodach Światowego Dnia Cukrzycy w Parlamencie RP w znakomity sposób podkreśla wagę badań profilaktycznych mających na celu wczesną diagnozę cukrzycy, a udział w badaniu poziomu cukru we krwi, do którego również Państwa zachęcam, pomoże nam uświadomić i zwrócić uwagę, jak wielkim zagrożenie dla zdrowia i życia niosą za sobą niezdiagnozowane na wczesnym etapie choroby cywilizacyjne, w tym m.in.: cukrzyca.


Z poważaniem
Ewa Kołodziej
Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy

Badania i posiedzenie Zespołu ds. Cukrzycy

Bezpośrednio po konferencji prasowej rozpoczną się badania poziomu cukru we krwi w połączeniu z krótką poradą diabetologiczną adresowane do wszystkich zainteresowanych parlamentarzystów i pracowników Kancelarii Sejmu i Senatu RP, realizowane przez edukatorki diabetologiczne Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej SED.

Posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy pt. "Światowy Dzień Cukrzycy - debata na temat stanu polskiej diabetologii i rekomendacje zmian." odbędzie się w dniu 18 listopada 2021 r. (czwartek) w godz. 10.00-12.00.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Obchody Światowego Dnia Cukrzycy w Sejmie RP
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line