Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - na żywo dzisiaj, godz. 20.00!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Aktywności Fundacji Najsłodsi na Światowy Dzień Cukrzycy

źródło: notatka prasowa, dodano: 10 listopada 2021 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Fundacja Michała Figurskiego NAJSŁODSIWielkimi krokami zbliża się 14 listopada - Światowy Dzień Cukrzycy. Dla Fundacji Michała Figurskiego Najsłodsi, działającej na rzecz osób chorujących na cukrzycę, to data szczególnie wyjątkowa. Planujemy szereg wydarzeń, które z pewnością nie powinny zostać pominięte przez media. W końcu naszym wspólnym celem jest zaangażowanie jak największej liczby osób w działania edukacyjne, kulturalne oraz badania profilaktyczne.

Czternasty listopada zaczniemy od premiery odcinka specjalnego akcji #cukierjestdodupyczelendż mającej na celu propagowanie gotowania bez cukru. Grupą docelową od początku były młode osoby chorujące na cukrzycę jak i wszystkie te dbające o to, co dobrego mogą zjeść, eliminując biały cukier. Do wzięcia udziału w akcji udało się zaprosić m.in. Roberta Makłowicza, Katarzynę Bosacką czy Pascala Brodnickiego. W tegorocznym odcinku specjalnym, wystąpią znani na całym świecie MenWithThePot - dwóch Polaków, mieszkającyh na stałe w Irlandii, którzy gotują na łonie natury. Ich zasięgi na instagramie, facebooku, youtube oraz tiktok to parę milionów followersów, dlatego jesteśmy zachwyceni, że będą gotować specjalnie dla Najsłodszych podczas ich pobytu w Polsce!

"Ogarniamy to wszystko od początku we dwóch. Na naszym pierwszym gotowaniu mieliśmy tylko jeden garnek wiec stąd też nazwa Men With The Pot. Pierwszy rok naszej przygody był bardzo ciężki sam nie wiem jak dawaliśmy radę. Syzyfowe prace to chyba najlepsze określenie. Obaj pracowaliśmy w hotelach na nocnych zmianach i zamiast odsypiać w dzień, my woleliśmy siedzieć w lesie i jak wielu stwierdziło "pajacować". Nie wiem co nas tak na prawdę pchało do przodu.

Byliśmy strasznie zmotywowani chęcią wprowadzenia zmian w naszym życiu. Praktycznie przez 12 lat wykonywaliśmy pracę, której nienawidziliśmy. Wszystko nabrało tempa gdy założyliśmy konto na Tik Toku. Numery na mediach społecznościowych zaczęły się kręcić i wszystko powoli zaczęło się układać w całość. Mimo tego, że byliśmy wykończeni takim trybem życia, czerpaliśmy z tego mnóstwo przyjemności.

W pewnym momencie wpadliśmy na pomysł zrobienia własnego noża. Po kilku godzinach spędzonych w szopce ogrodowej 2x2 metry mieliśmy swój własny nóż. Brzmi to bardzo prosto jednak nie obyło się bez "rzucania mięsem", chwil frustracji i paru blizn. Kilka firm skontaktowało się z nami w sprawie noży, jednakże były to tylko oferty by reklamować ich noże co nas kompletnie nie interesowało. Po upływie kilku miesięcy udało nam się namówić Curtisa (The Cooking Guild), żeby wprowadzić nasz nóż do produkcji. Dzięki temu w grudniu ubiegłego roku pożegnaliśmy się z hotelarstwem i założyliśmy własną firmę MenWithThePot LTD"


Tak piszą o sobie dwaj panowie z Polski mieszkający obecnie w Irlandii czyli Menwiththepot. Dziś określani są światowym fenomenem mediów kulinarnych, a ich międzynarodowe zasięgi świadczą same o sobie.

Z okazji Światowego Dnia Cukrzycy Panowie Menwiththepot nagrywają odcinek specjalny akcji #cukierjestdodupyczelendż, w którym gotują oczywiście bez cukru, by szerzyć świadomość zdrowego odżywiania i prowokować dyskusje na temat zagrożeń wynikających z niewłaściwej diety.
 • Jak to się wszystko zaczęło?
 • Na czym polega ich fenomen?
 • Jak odnieść międzynarodowy sukces?
 • Jak zawojować trudny wśiat współczesnych social media?
 • Jak jeść zdrowo, smacznie i apetycznie?
Na te wszystkie pytania Panowie Menwiththepot mogą odpowiedzieć w trakcie wizyty w Państwa studiu lub rozmowy z Waszymi dziennikarzami w trakcie swojej jedynej w Polsce wizyty w dniach 7-14 listopada!

Kolejnym wyjątkowym artystycznie wydarzeniem będzie premiera nietuzinkowej pracy o tematyce cukrzycowej, wybitnego polskiego artysty - Pawła Jońcy. W zeszłym roku Fundacja Najsłodsi współpracowała z Andrzejem Pągowskim, który stworzył plakat "Cukier jest do dupy". W tym roku Paweł Jońca stworzył plakat o nazwie "Cukier żre". Najnowsza odsłona plakatu stworzonego specjalnie dla Najsłodszych zainauguruje Światowy Dzień Cukrzycy i odbije się szerokim echem nie tylko wśród osób związanych z cukrzycą.

Czternastego listopada ponownie nagłośnimy powagę sytuacji związanej z rosnącą liczbą nieświadomie chorujących na cukrzycę osób. Czeka nas autorstwa genialnego Andrzeja Dragana i jego zespołu. Będzie to drastyczny, ale często prawdziwy obraz cukrzycy i codziennych zmagań osób, które na nią chorują. Czy zakończy się happy endem? Przekonacie się od razu po obejrzeniu tych parudziesięciu sekund… Obraz zapadnie w pamięć każdemu, kto go obejrzy i przypomni o tym, żeby zmierzyć cukier, zanim będzie za późno.

Dzień zakończymy w warszawskim Teatrze Wielkim - Operze Narodowej, w której odbędzie się doskonały Wieczór Baletowy Exodus/Bieguni-Harnasie, do muzyki Wojciecha Kilara, z udziałem naszego ambasadora - Kristófa Szabó. Kristóf to wybitny solista Polskiego Baletu Narodowego, który jako jedyny tańczy z pompą insulinową i nie boi się odpowiedzieć na żadne pytanie związane z cukrzycą! W dniu próby generalnej przejmie na jeden dzień Instagram Fundacji Najsłodsi, żeby pokazać od kuchni, jakie wyzwanie stoi przed diabetykiem, który tańczy w balecie!

Przed rozpoczęciem spektaklu, we współpracy z Fundacją Europejska Klinika Cukrzycy, która użyczy swojego Diabetobusa, pielęgniarki zbadają chętnym widzom poziom glikemii w ramach akcji #szukamyzaginionegomiliona. Polega ona na znalezieniu ponad miliona osób nieświadomie chorujących na cukrzycę w Polsce. Spodziewamy się znanych osób ze świata kultury, m. in. Agnieszki Woźniak-Starak, Karoliny Korwin-Piotrowskiej, Macieja Zakościelnego, Pawła Jońcy, Marcina Dorocińskiego, Rafała Trzaskowskiego oraz wielu innych, które tego dnia również pokażą środkowy palec cukrzycy i zbadają swój poziom cukru.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Aktywności Fundacji Najsłodsi na Światowy Dzień Cukrzycy
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 11 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line