Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

O insulinie... Spotkanie dla osób z cukrzycą - gość specjalny Jerzy Magiera

źródło: info. własne, dodano: 4 listopada 2021 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

Insulina 100 to kampania z okazji 100 rocznicy odkrycia insuliny. Z okazji Miesiąca Świadomości Cukrzycy organizatorzy kampanii zapraszają na serię spotkań online dla osób z cukrzycą! Pierwsze spotkanie odbędzie się już 8 listopada, w poniedziałek, o godzinie 18.00 w aplikacji Teams. Gościem specjalnym pierwszego spotkania będzie Jerzy Magiera, założyciel pierwszego portalu o cukrzycy mojacukrzyca.org. Tematem będzie rodzicielstwo z cukrzycą.

Podczas spotkania porozmawiamy o codziennych wyzwaniach w domu i poza nim (także tych związanych z insulinoterapią) gdy to rodzic ma cukrzycę. Po rozmowie z gościem zapraszamy wszystkich uczestników do wzięcia udziału w dyskusji i do podzielenia się własnymi doświadczeniami.

Uwaga! Na to spotkanie koniecznie jest rejestracja. Należy wypełnić formularz dostępny na tej stronie - KLIKNIJ TUTAJ.

17 maja 1921 roku, Frederick Banting, Charles Best oraz John Macleod rozpoczęli badania na Uniwersytecie w Toronto. By uczcić to wiekopomne wydarzenie, 17 maja 2021 rusza kampania internetowa pod nazwą "Insulina 100". Celem kampanii jest zwiększenie świadomości 100-lecia odkrycia insuliny, edukowanie o insulinie pod kątem historycznym i naukowym oraz zwrócenie uwagi na nierówności w dostępie do insuliny na świecie. W ramach kampanii odbiorcy będą mogli poznać historię insuliny i ciekawostki z nią związane, posłuchać ekspertów z dziedziny diabetologii, wziąć udział w dyskusji na temat insuliny i insulinoterapii oraz stać się częścią fotograficznego projektu.

Realizacja kampanii została zainicjowana przez Weronikę Burkot, ilustratorkę i cukrzycową działaczkę społeczną, która żyje z cukrzycą typu 1 od 1995 roku. Weronika reprezentuje Polskę na arenie międzynarodowej na konferencjach diabetologicznych oraz w akcjach i programach takich organizacji jak Międzynarodowa Federacja Diabetologiczna (IDF). Jest założycielką społeczności Type1EU, która zrzesza cukrzycowych aktywistów z państw członkowskich UE. Prowadzi blog o cukrzycy BlueSugarCube.

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/273530941219188Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: O insulinie... Spotkanie dla osób z cukrzycą - gość specjalny Jerzy Magiera
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 18 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line