Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Nowość na rynku - makaron jasny z niskim IG od makaroniarni Polmak

źródło: oprac. własne, dodano: 29 października 2021 r.

Makaroniarnia Polmak przedstawia swój nowy produkt - pierwszy jasny makaron na rynku, stworzony specjalnie dla diabetyków, insulinoopornych oraz wszystkich będących na diecie z niskim IG!

W diecie diabetyków, podobnie jak w diecie ludzi zdrowych, ok. 45-50% energii powinny dostarczać węglowodany, a tylko 10-20% białko. W przypadku produktów dedykowanych cukrzykom nie chodzi o ograniczenie czy wyeliminowanie węglowodanów z produktu, ale o dostarczenie ich w takiej formie lub w "towarzystwie" takich składników, które zagwarantują ich stopniowe trawienie i uwalnianie do krwiobiegu.

Dlatego, we współpracy z jednostkami naukowymi, Makaroniarnia Polmak postanowiła stworzyć makaron zapewniający te właściwości, a odbiegający barwą i smakiem od makaronów pełnoziarnistych, często stosowanych w kuchniach diabetyków. Nowy produkt jest absolutną innowacją, a jego skład gwarantuje bazę do sycącego posiłku bez goryczkowego smaku makaronu razowego.

Nowość na rynku - makaron jasny z niskim IG od makaroniarni Polmak

Receptura powstała we współpracy z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie. Producent, chcąc zapewnić bezpieczeństwo i wysoką jakość produktu, postanowił czerpać z wiedzy badaczy i profesorów zajmujących się żywieniem człowieka od wielu lat. Dzięki temu powstał produkt z użyciem nietypowych rodzajów mąk i nowoczesnych metod produkcji.

Indeks glikemiczny tego makaronu wynosi 38, a jego ładunek glikemiczny 9. Wartości te zostały potwierdzone badaniami in vivo, z udziałem ochotników SGGW w Warszawie. Ogromną zaletą makaronu dedykowanego diabetykom jest też wysoka zawartość błonnika - aż 17g na 100g produktu.

Skład i sposób wytwarzania makaronu są objęte ochroną patentową od września tego roku. Do jego wyrobu używa się semoliny, mąki łubinowej, błonnika owsianego i glutenu witalnego. To właśnie te nietypowe składniki zapewniają barwę i smak makaronu zbliżony do standardowego pszennego. Równocześnie właściwości produktu pozwalają na bezpieczne spożywanie go przez diabetyków. Dzięki walorom smakowym, makaron przypadł do gustu nie tylko dorosłym cukrzykom, ale również dzieciom, które ze względu na diagnozę musza ograniczać spożywanie jasnego makaronu (na podstawie badań ankietowych z udziałem ochotników z grupy dla diabetyków na portalu Facebook).

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~RP  IP: 79.191.143.xxx(2023-04-12 14:09:36)
W różnych sklepach szukałam i niestety na półkach nie ma tego makaronu. Gdzie można go kupić? Pytam o sklepy stacjonarne.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Nowość na rynku - makaron jasny z niskim IG od makaroniarni Polmak
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 23 lutego 2024 r.

Zadaj pytanie on-line