Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre 2
mylife YpsoPump
IGLESSY do pena
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Firma Medtronic bezpłatnie wymienia wszystkie pompy insulinowe z przezroczystą obręczą komory na zbiornik

źródło: URPL, dodano: 25 października 2021 r.

Firma Medtronic Polska w notatce bezpieczeństwa informuje o wycofaniu z obrotu i z używania pomp insulinowych serii MiniMed 600 z przezroczystą obręczą komory na zbiornik. Wszystkie pompy insulinowe MiniMed z serii 600 z przezroczystą obręczą komory na zbiornik zostaną wymienione. Problemy opisane w komunikacie nie dotyczą zmodernizowanej obręczy komory na zbiornik w kolorze czarnym. Wymiana jest nieodpłatna i zostanie wykonana nawet wówczas, jeśli przezroczysta obręcz komory na zbiornik nie jest uszkodzona oraz niezależnie od statusu gwarancji na pompę.

Firma Medtronic po raz pierwszy przekazała informację w tej sprawie w listopadzie 2019 roku, przekazując instrukcje dotyczące sprawdzenia pompy pod kątem potencjalnego uszkodzenia obręczy komory na zbiornik i instrukcje dotyczące skontaktowania się z firmą, gdyby wspomniana obręcz była poluzowana, uszkodzona lub nie było jej wcale.

Obecnie firma Medtronic informuje o konieczności wymiany wszystkich pomp insulinowych MiniMed™ z serii 600 z przezroczystą obręczą komory na zbiornik na pompy insulinowe MiniMed™ z serii 600 ze zmodernizowaną obręczą w kolorze czarnym. Problemy opisane w niniejszym komunikacie nie dotyczą zmodernizowanej obręczy komory na zbiornik w kolorze czarnym.

Zbiornik może poluzować się ze względu na uszkodzoną lub brakującą obręcz komory na zbiornik, uniemożliwiający prawidłowe zamocowanie zbiornika. Obręcz komory na zbiornik może ulec uszkodzeniu na przykład w wyniku upuszczenia pompy na twardą powierzchnię i uderzenia o nią.


Nieprawidłowe zamocowanie zbiornika w pompie mogłoby prowadzić do dostarczenia niewystarczającej lub nadmiernej dawki insuliny, a w konsekwencji do wystąpienia hipoglikemii lub hiperglikemii. Ciężka hipoglikemia może stanowić zagrożenie dla życia lub skutkować zgonem. Przykładowo, jeśli obręcz komory na zbiornik uległa uszkodzeniu lub odłączyła się od pompy, a użytkownik umieściłby zbiornik z powrotem w pompie, gdy zestaw infuzyjny jest nadal podłączony do jego ciała, mogłoby dojść do niekontrolowanego podania insuliny, a w rezultacie do wystąpienia hipoglikemii. Do niewystarczającej podaży insuliny mogłoby dojść w przypadku nieprawidłowego zamocowania zbiornika w komorze, gdy obręcz komory spowoduje pojawienie się odstępu między pompą a zbiornikiem, a tym samym uniemożliwienie podawania insuliny do organizmu albo w przypadku zaprzestania działania pompy ze względu na przedostanie się do niej wody. Wszystkie te sytuacje mogłyby skutkować wystąpieniem hiperglikemii i przyczynić się do pojawienia się kwasicy ketonowej.

Modele pompy podlegające wymianie

  • Pompa insulinowa MiniMed™ 640G: MMT-1711, MMT-1712, MMT-1751, MMT-1752
  • Pompa insulinowa MiniMed™ 670G: MMT-1741, MMT-1742, MMT-1761, MMT-1762, MMT-1781, MMT-1782

Zgłoszenie wymiany

Firma Medtronic zwraca się do użytkowników pomp z prośbą o poinformowanie o chęci nieodpłatnej wymiany pompy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.medtronic-diabetes.com/FA896 Pompy będą sukcesywnie wymieniane w kolejnych miesiącach, a gdy pompa dla Państwa będzie już gotowa do wysyłki, zostaniecie Państwo poinformowani o tym fakcie. Pompy będą wymieniane priorytetowo w przypadku użytkowników, u których występuje problem z przezroczystą obręczą komory na zbiornik.

Pobierz pełną treść notatki bezpieczeństwa.

Uwaga: Wymieniona pompa zostanie dostarczona bez skonfigurowanych ustawień, więc przed jej użyciem należy zaprogramować wymagane ustawienia w wymienionej pompie z czarną obręczą komory na zbiornik.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Firma Medtronic bezpłatnie wymienia wszystkie pompy insulinowe z przezroczystą obręczą komory na zbiornik
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
IGLESSY do pena
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 3 lutego 2023 r.

Zadaj pytanie on-line