Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Co można wyczytać z etykiety produktów spożywczych? - zobacz program!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pompy insulinowe

Firma Medtronic bezpłatnie wymienia wszystkie pompy insulinowe z przezroczystą obręczą komory na zbiornik

źródło: URPL, dodano: 25 października 2021 r.

Firma Medtronic Polska w notatce bezpieczeństwa informuje o wycofaniu z obrotu i z używania pomp insulinowych serii MiniMed 600 z przezroczystą obręczą komory na zbiornik. Wszystkie pompy insulinowe MiniMed z serii 600 z przezroczystą obręczą komory na zbiornik zostaną wymienione. Problemy opisane w komunikacie nie dotyczą zmodernizowanej obręczy komory na zbiornik w kolorze czarnym. Wymiana jest nieodpłatna i zostanie wykonana nawet wówczas, jeśli przezroczysta obręcz komory na zbiornik nie jest uszkodzona oraz niezależnie od statusu gwarancji na pompę.

Firma Medtronic po raz pierwszy przekazała informację w tej sprawie w listopadzie 2019 roku, przekazując instrukcje dotyczące sprawdzenia pompy pod kątem potencjalnego uszkodzenia obręczy komory na zbiornik i instrukcje dotyczące skontaktowania się z firmą, gdyby wspomniana obręcz była poluzowana, uszkodzona lub nie było jej wcale.

Obecnie firma Medtronic informuje o konieczności wymiany wszystkich pomp insulinowych MiniMed™ z serii 600 z przezroczystą obręczą komory na zbiornik na pompy insulinowe MiniMed™ z serii 600 ze zmodernizowaną obręczą w kolorze czarnym. Problemy opisane w niniejszym komunikacie nie dotyczą zmodernizowanej obręczy komory na zbiornik w kolorze czarnym.

Zbiornik może poluzować się ze względu na uszkodzoną lub brakującą obręcz komory na zbiornik, uniemożliwiający prawidłowe zamocowanie zbiornika. Obręcz komory na zbiornik może ulec uszkodzeniu na przykład w wyniku upuszczenia pompy na twardą powierzchnię i uderzenia o nią.


Nieprawidłowe zamocowanie zbiornika w pompie mogłoby prowadzić do dostarczenia niewystarczającej lub nadmiernej dawki insuliny, a w konsekwencji do wystąpienia hipoglikemii lub hiperglikemii. Ciężka hipoglikemia może stanowić zagrożenie dla życia lub skutkować zgonem. Przykładowo, jeśli obręcz komory na zbiornik uległa uszkodzeniu lub odłączyła się od pompy, a użytkownik umieściłby zbiornik z powrotem w pompie, gdy zestaw infuzyjny jest nadal podłączony do jego ciała, mogłoby dojść do niekontrolowanego podania insuliny, a w rezultacie do wystąpienia hipoglikemii. Do niewystarczającej podaży insuliny mogłoby dojść w przypadku nieprawidłowego zamocowania zbiornika w komorze, gdy obręcz komory spowoduje pojawienie się odstępu między pompą a zbiornikiem, a tym samym uniemożliwienie podawania insuliny do organizmu albo w przypadku zaprzestania działania pompy ze względu na przedostanie się do niej wody. Wszystkie te sytuacje mogłyby skutkować wystąpieniem hiperglikemii i przyczynić się do pojawienia się kwasicy ketonowej.

Modele pompy podlegające wymianie

  • Pompa insulinowa MiniMed™ 640G: MMT-1711, MMT-1712, MMT-1751, MMT-1752
  • Pompa insulinowa MiniMed™ 670G: MMT-1741, MMT-1742, MMT-1761, MMT-1762, MMT-1781, MMT-1782

Zgłoszenie wymiany

Firma Medtronic zwraca się do użytkowników pomp z prośbą o poinformowanie o chęci nieodpłatnej wymiany pompy poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej www.medtronic-diabetes.com/FA896 Pompy będą sukcesywnie wymieniane w kolejnych miesiącach, a gdy pompa dla Państwa będzie już gotowa do wysyłki, zostaniecie Państwo poinformowani o tym fakcie. Pompy będą wymieniane priorytetowo w przypadku użytkowników, u których występuje problem z przezroczystą obręczą komory na zbiornik.

Pobierz pełną treść notatki bezpieczeństwa.

Uwaga: Wymieniona pompa zostanie dostarczona bez skonfigurowanych ustawień, więc przed jej użyciem należy zaprogramować wymagane ustawienia w wymienionej pompie z czarną obręczą komory na zbiornik.Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pompy insulinowe: Firma Medtronic bezpłatnie wymienia wszystkie pompy insulinowe z przezroczystą obręczą komory na zbiornik
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 15 kwietnia 2024 r.

Zadaj pytanie on-line