Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

20. urodziny portalu mojacukrzyca.org - zobacz specjalne wydanie programu!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

W pięciu miastach Polski maszerowali po dłuższe życie z cukrzycą

źródło: info. własne, dodano: 30 września 2021 r.

Dłuższe życie z cukrzycą

Podczas tegorocznych wakacji w pięciu polskich miastach, w geście solidarności z chorymi na cukrzycę odbył się "Marsz po dłuższe życie z cukrzycą". Organizatorzy chcieli w ten sposób podkreślić rolę aktywności fizycznej, która jest jednym ze sposobów profilaktyki i leczenia cukrzycy, a także zapobiegania jej najgroźniejszym powikłaniom. Marsze odbyły się w Poznaniu, Częstochowie, Skale k. Krakowa, Gdańsku oraz Warszawie. Razem z grupami uprawiającymi Nordic Walking, diabetykami i ich rodzinami, a także partnerami Kampanii uczestnicy pokonali ponad 40 km.

"Marsz po dłuższe życie z cukrzycą" realizowany był w ramach trwającej od 2016 roku kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą". Marsze prowadzili instruktorzy z Europejskiego Stowarzyszenia "Jesteśmy Aktywni" (ESJA), propagującego m.in. wszechstronny i wpływający na sprawność całego organizmu Nordic Walking.

Cukrzyca to poważna choroba, wiadomo jednak, że ruch może wesprzeć utrzymanie nad nią kontroli i pomóc w walce o lepsze i dłuższe życie! Warto uprawiać ten rodzaj sportu i ćwiczyć wspólnie w grupie. Systematyczna aktywność fizyczna pozytywnie wpływa na przemianę glukozy w organizmie, jest niezwykle ważna zarówno w profilaktyce, jak i leczeniu cukrzycy typu 2.

- To sport dla wszystkich, nieważne czy masz 5 czy 95 lat. Idąc prawidłową techniką, jesteśmy w stanie zaangażować aż 90 proc. mięśni, a jeśli do tego się uśmiechamy, to nawet 95 proc. - mówi Joanna Piotrowska, trenerka Nordic Walking, z 11 letnim doświadczeniem, absolwentka AWF-u w Warszawie i doktor nauk o kulturze fizycznej.

Każda aktywność fizyczna, każdy krok w Nordic Walking może polepszyć wydajność organizmu i przedłużyć życie. Jako partner ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej "Dłuższe życie z cukrzycą" zachęcamy i zapraszamy do codziennych ćwiczeń!

Nordic Walking to bardzo dobra forma aktywności dla osób chorujących na cukrzycę, zmagających się z chorobami układu krążenia, ale także dla kobiet w ciąży. Nordic Walking przyspiesza proces spalania kalorii, w porównaniu do zwykłego marszu - podczas godzinnego treningu można spalić nawet 400 kalorii.

Aby marsz z kijkami przynosił jak najwięcej korzyści należy pamiętać o kilku prostych zasadach:
 • ręce i nogi pracują naprzemiennie,
 • krok rozpoczyna się od pięty,
 • ruch ręki wyprowadzany jest z ramienia, nie z łokcia.
 • tułów delikatnie pochylony w przód,
 • pozycja wyprostowana,
 • łokcie nieruchome,
 • wymach ramion do wysokości pępka, z przodu i z tyłu.
Więcej informacji i porad dotyczących Nordic Walking i aktywności fizycznej na www.dluzszezyciezcukrzyca.pl i www.facebook.com/DluzszeZycieZCukrzyca/

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% chorych oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych. Realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy z zakresu powikłań cukrzycy, poprawy jakości i długości życia pacjentów. Ze względu na ogromne zapotrzebowanie na edukację społeczną dotyczącą diabetologii, w ramach kampanii prowadzone są także akcje w obszarze profilaktyki cukrzycy wśród zdrowych osób.

Galeria zdjęć


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: W pięciu miastach Polski maszerowali po dłuższe życie z cukrzycą
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 20 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line