Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Czytelnia

Wędrówki bez granic. Nowa książka Słodkiego Świstaka

źródło: Wydawca, dodano: 20 sierpnia 2021 r.

Pasjonat gór i mieszkaniec podbeskidzkich Kęt, Leszek Bartołd, udowadnia, że cukrzyca nie jest żadną przeszkodą w zdobywaniu polskich szczytów! Podróżnicza opowieść pod tytułem Wędrówki Słodkiego Świstaka ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Novae Res.

Cukrzyca to jedna z tych chorób, wokół których narosło mnóstwo mitów i stereotypów. Wciąż pokutuje przekonanie, że życie z nią wiąże się z przymusem ograniczenia wielu aktywności i znacznym obniżeniem komfortu życia. Autor tej książki, diabetyk z ponad 40-letnim stażem, udowadnia, że cukrzyca to nie wyrok! W swojej opowieści, której tłem są malownicze szlaki górskie, snuje refleksje o zmaganiu się ze słabościami i oswajaniu zagrożeń związanych z chorobą. Siedem reportaży, wzbogaconych kolorowymi zdjęciami, przenosi czytelnika w zachwycający świat górskich krajobrazów, widziany z perspektywy słodkiego piechura.

Wędrówki Słodkiego Świstaka to przewodnik i inspiracja w jednym. Nie tylko dla aktywnych! Książka jest kontynuacją górskich reportaży z pierwszej publikacji pod tytułem Z cukrzycą po górach. Autor niezmiennie motywuje czytelników i pokazuje jak, mimo przeciwności, można korzystać z życia i czerpać każdą chwilę.


W poszukiwaniu coraz piękniejszych ujęć, większość z nas ciągle pstryka aparatami zimową scenerię. Zamiast myśliwskich karabinów uzbrojeni jesteśmy w aparaty fotograficzne, które w naszych rękach "polują" na coraz bardziej czarujące plenery i uroczy zimowy krajobraz beskidzkiej przyrody. Świstaków tu nie zastaniemy, więc nie ma co ich wypatrywać, jak żartobliwie skomentował fotkę z wyprawy nasz klubowy kolega.

Jakie są Twoje granice? Może nadszedł czas, aby je pokonać?

O Autorze:

Leszek Bartołd urodził się w 1961 roku na Warmii i tam dorastał. Ukończył szkołę średnią w Lidzbarku Warmińskim. Jego dalsze plany edukacyjne pokrzyżowała choroba, z którą zmaga się do dziś (w 2019 roku przyznano mu złoty medal Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków "Za Zwycięstwo nad Cukrzycą"). Pod koniec ubiegłego stulecia przeniósł się do Kęt na Podbeskidziu. Tutaj odkrył swoją życiową pasję - góry. Owocem kilkunastu lat wędrowania szlakami stała się debiutancka książka "Z cukrzycą po górach" (2016), która została nagrodzona Kryształowym Kolibrem PSD.

Książka jest już dostępna w sprzedaży na stronie: https://bit.ly/WęrdówkiSłodkiegoŚwistaka

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Czytelnia: Wędrówki bez granic. Nowa książka Słodkiego Świstaka
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 21 września 2021 r.

Zadaj pytanie on-line