Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

20. urodziny portalu mojacukrzyca.org - zobacz specjalne wydanie programu!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Statuetki Przyjaciela kampanii DŁUŻSZE ŻYCIE Z CUKRZYCĄ przyznane

źródło: oprac. własne, Jerzy Magiera, dodano: 23 czerwca 2021 r.

Dłuższe życie z cukrzycą

16 czerwca w Warszawie wręczono statuetki "Przyjaciela kampanii Dłuższe życie z cukrzycą". Wyróżnienie odebrały: posłanka Ewa Kołodziej, przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy oraz redaktor Katarzyna Pinkosz i redaktor Violetta Długosz-Leończuk. Statuetki zostały wręczone przez Aleksandrę Rusin-Mieniewską, koordynatorkę kampanii, Annę Śliwińską, prezes Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków oraz Jerzego Magierę z portalu mojacukrzyca.org. Gratulujemy!

Ogólnopolska kampania edukacyjna "Dłuższe życie z cukrzycą" ma na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat cukrzycy, w tym cukrzycy typu 2, która dotyczy 80% diabetyków oraz zagrożeń związanych z tą chorobą, ze szczególnym uwzględnieniem powikłań sercowo-naczyniowych. Eksperci alarmują, że chorzy na cukrzycę, u których doszło już do powikłań sercowo-naczyniowych, mogą żyć aż o 12 lat krócej. Od 2016 roku w ramach kampanii realizowane są działania skierowane na poszerzanie wiedzy dotyczącej powikłań cukrzycy, poprawy jakości i długości życia diabetyków, a także akcje z zakresu profilaktyki wśród zdrowych osób.

Statuetki Przyjaciela kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą" po raz pierwszy wręczono w 2019 roku. Organizatorzy Kampanii w ten sposób dziękują za zaangażowanie we wspólne działania osobom i instytucjom, które wspierają kampanię "Dłuższe Życie z Cukrzycą" i szerzą wiedzę na temat cukrzycy oraz powikłań jakie ze sobą niesie.

Włączają się w nasze działania przyjaciele, którym chcielibyśmy podziękować. Statuetka "Przyjaciela kampanii" jest wyrazem uznania i uhonorowania tych działań - powiedziała Aleksandra Rusin-Mieniewska, koordynatorka kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą".

Statuetki w 2019 roku otrzymali: Polskie Towarzystwo Diabetologiczne, posłanka Lidia Gądek, poseł Tomasz Latos, Beata Stepanow - prezes Stowarzyszenia Edukacji Diabetologicznej, dziennikarka Odeta Moro i aktor - Michał Piela. W 2020 roku, z powodu pandemii, nie odbyła się uroczystość wręczenia statuetek.

W czerwcu 2021 roku za podejmowanie tematów dotyczących cukrzycy i upowszechniania wiedzy o zagrożeniach, jakie niesie za sobą nieleczona lub źle leczona cukrzyca, statuetki "Przyjaciela kampanii Dłuższe życie z cukrzycą" odebrały trzy osoby. Wyróżnienie trafiło w ręce red. Katarzyny Pinkosz, dziennikarki prasowej, red. Violetty Długosz-Leończuk, dziennikarki telewizyjnej oraz posłanki Ewy Kołodziej, przewodniczącej Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy.

Statuetka "Przyjaciel Kampanii Dłuższe życie z cukrzycą" to dla mnie ogromne wyróżnienie. Cukrzyca typu 2 to ciężka choroba, która przez wiele lat nie daje żadnych objawów, rozwija się skrycie. Rolą mediów jest przekazywanie rzetelnych informacji, jak tej chorobie można zapobiec, ale również informowanie, kiedy trzeba wykonać badania, sprawdzić poziom glukozy we krwi, a jeśli okaże się, że mamy cukrzycę, to że trzeba tę chorobę leczyć, nie czekając, aż rozwiną się powikłania. Cukrzyca może skrócić życie o ponad 12 lat, warto jednak przekazywać pozytywne informacje, że tak nie musi się stać. Zawsze jest dobry moment, żeby zmienić swoje życie, stać się bardziej aktywnym fizycznie, zadbać o właściwe odżywianie się oraz o leczenie, jeśli to konieczne. Bardzo potrzebne są takie kampanie jak "Dłuższe życie z cukrzycą", ponieważ pokazują, że cukrzyca nie musi skracać życia, jeśli będziemy stosować się do prostych 12 zasad - powiedziała Katarzyna Pinkosz, dziennikarka medyczna, zastępca redaktora naczelnego Świata Lekarza, dziennikarka Wprost i Do Rzeczy.

I dodała: Cukrzyca nie jest jednak łatwą chorobą, każdy pacjent potrzebuje wsparcia. Media mogą go wspierać rzetelnymi informacjami, ale też pokazywaniem przykładów osób, które starają się normalnie żyć, realizować swoje marzenia, nie zaniedbując leczenia. Ta statuetka to dla mnie rodzaj zobowiązania, by starać się jak najbardziej rzetelnie informować o czynnikach ryzyka cukrzycy, ale też o tym, że dzięki nowoczesnemu leczeniu, monitorowaniu leczenia, dbaniu o właściwy styl życia można długo żyć - mimo cukrzycy. Cukrzyca w XXI wieku nie musi skracać nam życia.

Posłanka Ewa Kołodziej od lat wspiera działania edukacyjne towarzyszące kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą", m.in. w 2017 roku wzięła udział w wydarzeniu "12 wspaniałych rzuca wyzwanie cukrzycy", podczas którego wbiegła na 12 piętro wieżowca. Podczas tej akcji zaprezentowano "Deklarację 12 zasad w walce o dłuższe życie z cukrzycą" - dokument, który wskazuje najistotniejsze kwestie dotyczące kompleksowej opieki nad chorymi z cukrzycą oraz możliwości zapobiegania tej powszechnej chorobie.

Dla mnie to wyjątkowa nagroda. Rzadko się bowiem zdarza, by wyróżnienia związane z ważnymi kampaniami społecznymi odbierali politycy. Ale w kontekście kampanii "Dłuższe życie z cukrzycą" występuję przede wszystkim nie w roli polityka, ale w roli rzecznika pacjentów diabetologicznych w polskim parlamencie. W ramach Zespołu Parlamentarnego ds. Cukrzycy, którego mam zaszczyt być przewodniczącą, wielokrotnie miałam okazję współpracować z inicjatorami kampanii. Zawsze to była, jest i mam nadzieję, że nadal będzie bardzo owocna współpraca - mówi poseł Ewa Kołodziej, Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Cukrzycy.

Nie muszę Państwa przekonywać jak kampanie, takie jak "Dłuższe życie z cukrzycą" są ważne, nie tylko dla pacjentów, ale także dla posłów i senatorów, ale przede wszystkim dla całego, naszego społeczeństwa. Chciałabym wszystkich Państwa zapewnić, że to wyróżnienie to przede wszystkim olbrzymia motywacja do dalszej pracy naszego parlamentarnego zespołu do kolejnych działań i wyzwań na rzecz pacjentów diabetologicznych. Dziękuję z całego serca za to wyróżnienie - dodaje poseł Ewa Kołodziej.

Gratulujemy wszystkim laureatkom i życzymy dalszych sukcesów zawodowych!

Jerzy Magiera, mojacukrzyca.org

Galeria zdjęć

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Statuetki Przyjaciela kampanii DŁUŻSZE ŻYCIE Z CUKRZYCĄ przyznane
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 13 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line