Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

20. urodziny portalu mojacukrzyca.org - zobacz specjalne wydanie programu!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
O cukrzycy

Jem, bo mam ochotę! Dietetyczny coming-out, czyli profesjonaliści o zmaganiach z dietą cukrzycową

źródło: oprac. własne, dodano: 21 czerwca 2021 r.

Zobacz wyjątkową sesję, która odbyła się podczas XIII Małopolskich Dni Diabetologicznych w Krakowie w dniu 17 czerwca 2021 roku. W sesji pod tytułem "Jem, bo mam ochotę! Dietetyczny coming-out, czyli profesjonaliści o swoich własnych zmaganiach z dietą cukrzycową" udział wzięły osoby chore na cukrzycę typu 1 - edukator diabetologiczny mgr Teresa Benbenek-Klupa, psycholog dr hab. Katarzyna Cyranka, diabetolog prof. Maciej Małecki oraz inżynier biomedyczny dr Bartłomiej Matejko. Ten niezwykle ciekawy wykład pokazuje, że wszyscy zmagamy się z cukrzycą, a drobne porażki zdarzają się wszystkim.

"Każdy z nas boryka się z pewnymi przypadłościami, część osób ma cukrzycę. Spojrzenie ze strony pacjenta, że mój lekarz, mój psycholog, mój edukator diabetologiczny mają ten sam problem co ja daje zupełne inny obraz na tą chorobę. Myślę, że ta sesja jest niezwykle istotna i pokazuje, że w podejściu do cukrzycy trzeba mieć też zdrowy rozsądek i że każdemu z cukrzycą czasami po prostu coś nie wychodzi. Sesja pokazała ludzką stronę cukrzycy. Powinien zobaczyć ją każdy diabetyk i osoby zainteresowane tematem cukrzycy" - powiedział Jerzy Magiera z portalu mojacukrzyca.org.

Nagranie sesji udostępnione zostało portalowi mojacukrzyca.org za zgodą prof. Macieja Małeckiego, a także wszystkich uczestników sesji. Serdecznie dziękujemy!

Zobacz nagranieJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - O cukrzycy: Jem, bo mam ochotę! Dietetyczny coming-out, czyli profesjonaliści o zmaganiach z dietą cukrzycową
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 20 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line