Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy: Cukrzyca nie leżakuje. Jak zmotywować się do aktywności fizycznej? Na żywo 24 czerwca o godz. 20

źródło: info. własne, dodano: 16 czerwca 2021 r.

Wyjątkowe, specjalne wydanie programu "Pogadajmy o cukrzycy" na zakończenie sezonu i przed wakacyjną przerwą! Portal mojacukrzyca.org wspólnie z partnerem firmą Ascensia Diabetes Care serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w rozmowie na żywo z lek. med. Rafałem Sumperem oraz mgr Ewą Targońską-Piekutowską. Porozmawiamy na ważny temat, jakim jest aktywność fizyczna, bowiem cukrzyca nie leżakuje, nawet w wakacje. Zastanowimy się, jak zmotywować się do ruchu! Partnerem programu na żywo jest firma Ascensia Diabetes Care. Zapraszamy do wspólnej rozmowy.

Regularna aktywność fizyczna wspiera zdrowie, poprawia samopoczucie, odporność, sprawność umysłową, a przede wszystkim zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób cywilizacyjnych, takich jak cukrzyca typu 2, choroby układu krążenia, czy depresja, które cały czas są głównymi przyczynami zgonów w Polsce. Aktywność fizyczna ma również kluczowe znaczenie w cukrzycy typu 1 - pomaga lepiej prowadzić samokontrolę cukrzycy i utrzymać poziom cukru w zalecanym zakresie docelowym.

Jak zatem zmotywować się do aktywności fizycznej? Jak odpowiednio dobrać rodzaj ćwiczeń do możliwości diabetyka? Jak zacząć swoją przygodę ze sportem? Kiedy i czym kontrolować stężenie glukozy przed, w trakcie i po zakończonej aktywności fizycznej? Jak radzić sobie z cukrzycą podczas intensywnego wysiłku fizycznego? Na te i inne pytania odpowiadać będą zaproszeni goście - diabetolog oraz edukator ds. diabetologii.

Oglądaj na żywo


Dr Rafał Sumper jest specjalistą chorób wewnętrznych, diabetologiem. Pracuje w Poradni Diabetologicznej Centrum Medycznego Powiatu Wadowickiego. Pani mgr Ewa Targońska-Piekutowska jest pielęgniarką, edukatorem ds. diabetologii, pracuje w firmie Ascensia Diabetes Care.

Firma Ascensia Diabetes Care, światowy lider w dziedzinie systemów monitorowania stężenia glukozy we krwi, od lutego 2021 roku rozpoczęła w Polsce dystrybucję Eversense® XL, pierwszego i jedynego na świecie implantowanego systemu ciągłego monitorowania glukozy (CGM) obejmującego długoterminowo (180 dni) działający sensor. Lekarz dokonuje implantacji, uwalniając pacjentów od konieczności samodzielnej wymiany sensora co kilka dni. System zaprojektowano w taki sposób, aby możliwe było dopasowanie go do stylu życia każdej osoby. Zdejmowalny transmiter zapewnia dyskrecję i wygodę użytkowania.

Partnerem spotkania jest firma Ascensia Diabetes Care.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek

Spotkanie odbędzie się na żywo już w czwartek, 24 czerwca 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy: Cukrzyca nie leżakuje. Jak zmotywować się do aktywności fizycznej? Na żywo 24 czerwca o godz. 20
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 28 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line