Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

20. urodziny portalu mojacukrzyca.org - zobacz specjalne wydanie programu!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą otrzyma od UEFA Foundation ponad 50 tysięcy euro!

źródło: laczynaspilka.pl, dodano: 11 czerwca 2021 r.

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą otrzymała nagrodę od UEFA Foundation for Children Award za walkę z wykluczeniem dzieci chorujących na cukrzycę z gry w piłkę nożną. Zgłoszenie do udziału w konkursie zostało wysłane przez Polski Związek Piłki Nożnej. Fundacja z Warszawy dostanie ponad 50 tysięcy euro, którą będzie mogła przeznaczyć na realizację swoich statutowych celów. To niezwykle ważne wyróżnienie i docenienie pracy Fundacji na rzecz dzieci z cukrzycą, która udowadnia, że dzieci z cukrzycą mogą i wręcz powinny grać w piłkę.

- Cieszymy się, że UEFA po raz kolejny doceniła zgłoszoną przez nas kandydaturę. Od początku roku mamy możliwość przyglądać się z bliska działaniom Fundacji w obszarze piłki nożnej. Projekt "Słodka Polska" to doskonały przykład walki z wykluczeniami, w tym przypadku spowodowanymi nieuleczalną chorobą. Byliśmy pewni, że to idealna kandydatura do tej nagrody. Liczymy, że przyczyni się ona do jeszcze większego zainteresowania futbolem wśród diabetyków - powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej cytowany przez portal laczynaspilka.pl.

Nagrody Fundacji UEFA for Children po raz pierwszy przyznano w 2017 roku. Do tego roku przekazano łącznie około pięć milionów euro w formie dotacji na wsparcie organizacji charytatywnych i projektów w całej Europie. Każdego roku nagroda przyznawana jest około dwudziestu europejskim organizacjom pozarządowym, które działają w futbolu, głównie na rzecz dzieci.


- Nagroda UEFA to dla nas coś absolutnie wyjątkowego. To rodzaj certyfikatu potwierdzającego jakość naszych działań. W niedalekiej przyszłości planujemy organizację mistrzostw Europy diabetyków, w których chęć udziału wyraziło już kilka krajów. Informacja o wyróżnieniu będzie największą możliwą zachętą dla kolejnych. Nagroda finansowa oczywiście także jest dla nas bardzo ważna. Mamy wiele ciekawych pomysłów, a te pieniądze będą dla nas jak manna z nieba - mówi Mikołaj Illukowicz, koordynator projektu pt. "Słodka Polska" cytowany przez portal laczynaspilka.pl.

Celem Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą jest wszechstronna pomoc rodzinom, dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym chorującym na cukrzycę insulinozależną. W ramach swojej działalności statutowej Fundacja wspiera i upowszechnia także kulturę fizyczną oraz sport. Robi to między innymi za pośrednictwem piłkarskich drużyn o nazwie "Słodka Polska", które w 2021 roku grają i trenują pod patronatem PZPN "Piłka dla wszystkich".

- Zauważenie naszej inicjatywy na arenie międzynarodowej to ogromny sukces i wyróżnienie. Bardzo dziękujemy Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej za wiarę w nasz projekt, patronat nad nim oraz zaangażowanie i pomoc w promowaniu naszych działań. "Słodka Polska" jest projektem wyjątkowym na skalę krajową, a teraz została również doceniona poza granicami Polski. To daje siłę do dalszej pracy i jeszcze większego zaangażowania - mówi Dagmara Staniszewska, prezes Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą otrzyma od UEFA Foundation ponad 50 tysięcy euro!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 13 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line