Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Podpisz apel o zmiany w systemie orzecznictwa o niepełnosprawności

źródło: oprac. własne na podstawie petycji, dodano: 20 maja 2021 r.

Stowarzyszenie Słodka Jedynka zbiera podpisy pod petycją i apeluje o zmiany w systemie orzecznictwa o niepełnosprawności i zaprzestanie podziałów wśród dzieci z niewidocznymi niepełnosprawnościami, wynikających z braku specjalistów chorób zasadniczych orzekanych małoletnich i związanym z tym narażaniem ich na niebezpieczeństwo. Każdy może podpisać petycję, która następnie będzie przekazana na ręce Pełnomocnika Rządu do spraw Osób Niepełnosprawnych Minister Pawła Wdówika.

Jesteśmy organizację pozarządową, działająca na rzecz pomocy dzieciom i młodzieży z cukrzycą typu 1. Wspólnie z rodzicami małych i młodych diabetyków typu 1, zwracamy się do Państwa o podjęcie działań i wiążących decyzji związanych ze zmianą w systemie orzekania o niepełnosprawności. Notoryczne i bezkarne pozbawianie przewlekle chorych na cukrzycę typu 1 dzieci stałej, długotrwałej pomocy rodzica ze względu na znacznie ograniczoną możliwość samodzielnej egzystencji nie ma nic wspólnego z rzetelnym podejściem do sprawy - czytamy w petycji.

Jak zauważają autorzy petycji: Biegli sądowi, konsultanci wojewódzcy, naukowcy i autorytety z dziedziny diabetologii i endokrynologii dziecięcej od lat potwierdzają niepodważalną potrzebę stałej pomocy małoletnim diabetykom typu 1, ponieważ cukrzyca w każdej sferze życia znacznie ogranicza samodzielną egzystencję. Powierzchowna ocena wyglądu diabetyka jako całkiem zdrowego człowieka, jest krzywdząca i wykracza poza wszelkie standardy współżycia społecznego. Osobista pompa insulinowa jest tylko i wyłącznie pomocą techniczną przy podaży insuliny, ona bez wykwalifikowanej obsługi i nadzoru sama niczego nie zrobi. Rażącym jest więc twierdzenie, że diabetyk posiadający osobistą pompę insulinową, bez względu na wiek, jest samodzielny.

Witold Fydrych Prezes Stowarzyszenia "Słodka Jedynka" oraz rodzice dzieci chorych na cukrzycę typu 1 apelują o wprowadzenie niezbędnych zmian w systemie orzeczniczym, które w sposób jednolity i niepodważalny potwierdzą stałą lub długotrwałą potrzebę opieki lub pomocy innej osoby ze względu na znacznie ograniczoną możliwość samodzielnej egzystencji u diabetyków typu 1 do 16 roku życia.

Zachęcamy do podpisania petycji! PODPISZ TERAZ!Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~fsfdsf  IP: 93.89.208.xxx(2021-05-23 14:57:03)
Proszę wypełnić oba pola i nacisnąć "wyślij", aby komentarz został dodany.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Informacje: Podpisz apel o zmiany w systemie orzecznictwa o niepełnosprawności
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line