Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

20. urodziny portalu mojacukrzyca.org - zobacz specjalne wydanie programu!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Nie wstydź się wizyty u wenerologa

Artykuł sponsorowany, dodano: 19 kwietnia 2021 r.

Nie możemy zaprzeczyć temu, że niektórych wizyt lekarskich wolelibyśmy uniknąć bardziej niż innych. Tak zwykle dzieje się właśnie w momencie, gdy musimy wybrać się do wenerologa. Dlaczego? Ponieważ oznacza to, że mamy jakieś problemy w okolicach narządów płciowych, a nikt raczej nie lubi, jak ogląda te miejsca obca nam osoba. Pamiętajmy jednak o tym, że jest to lekarz i jego zadaniem jest tylko zapoznanie się z widocznymi symptomami - a następnie postawienie dobrej diagnozy oraz zaplanowanie leczenia.

Musimy uświadomić sobie, że nasza choroba nie zniknie samoistnie - jest to raczej niemożliwe. Owszem, być może objawy na jakiś czas przeminą - ale najpewniej w krótkim czasie znowu zaczniemy widzieć upławy lub będziemy dalej walczyć ze swędzeniem skóry. W tych okolicach jakiekolwiek problemy są wyjątkowo nieprzyjemne i niekomfortowe - to właśnie dlatego lepiej jest od razu zareagować niż męczyć się nie tylko z bólem, ale także ze stresem wywołanym przez nadchodzącą wizytę.

Wenerolog może Ci pomóc

Jeżeli widzisz na skórze coś, czego wcześniej tam nie było - nie pomoże Ci tutaj Internet. A nawet jeżeli uda Ci się znaleźć odpowiednią chorobę to nie dasz rady uzyskać w ten sposób recepty i możesz w dalszym ciągu się mylić - jest to bardzo prawdopodobne. Choroby weneryczne potrafią mieć bardzo nieprzyjemne konsekwencje, więc lepiej tego nie sprawdzać - tym bardziej, że na wizytę u wenerologa nie trzeba wcale długo czekać. Możemy również zawsze wybrać się prywatnie i uzyskać diagnozę nawet tego samego dnia.

Nie musisz się wstydzić, bez względu na charakter swojego problemu. Często jesteśmy krytykowani przez partnerów lub partnerki i wydaje nam się, że lekarz zachowa się tak samo - ale tak nie będzie. Choroby weneryczne mogą faktycznie przydarzyć się z naszej winy, gdy uprawiamy seks bez prezerwatywy - ale mogą być również efektem czegoś innego. Tak czy inaczej potrzebne jest nam leczenie i nie możemy pozwolić na to, aby wstyd jeszcze bardziej pogorszył nasz stan zdrowia.

Szczerze odpowiadaj na pytania

Na początku wizyty wenerolog na pewno będzie chciał poznać szczegóły Twojego życia seksualnego - to zupełnie normalne. Postaraj się szczerze odpowiadać na pytania i nie przejmuj się tym, że są to sprawy bardzo osobiste. Możemy Cię zapewnić, że lekarz interesuje się tym tylko dlatego, że chce mieć pełen obraz sytuacji - nie zamierza Cię oceniać czy osądzać. Tego typu obawy najczęściej znajdują się tylko w Twojej głowie i nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. W Warszawie polecamy klinikę Projekt Skóra.

Nie wstydź się wizyty u wenerologa


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Nie wstydź się wizyty u wenerologa
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 13 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line