Strona główna FreeStyle Libre
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Informacje

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 9 kwietnia o godz. 20.00 z Dagmarą Staniszewską i Martą Ośmiańską

źródło: info. własne, dodano: 6 kwietnia 2021 r.

Po krótkiej wielkanocnej przerwie wracamy z programem na żywo "Pogadajmy o cukrzycy". Już 9 kwietnia studio "Pogadajmy o cukrzycy" odwiedzą dwie przedstawicielki Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą. O cukrzycy, sytuacji dzieci i młodzieży z cukrzycą i aktualnych działaniach Fundacji porozmawiamy z Dagmarą Staniszewską, Prezes Fundacji dla Dzieci z Cukrzycą oraz Martą Ośmiańską, v-ce Prezes Fundacji. Dowiemy się, m.in. jak pandemia COVID-19 wpłynęła na aktywność fundacyjną, z jakimi problemami zgłaszają się do Fundacji jej podopieczni, kto może i jak zostać cukrzycowym edukatorem społecznym, co Fundacja ma wspólnego z akcją Oddam w dobre ręce 26plus. Zapraszamy serdecznie na spotkanie na żywo!

Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą główną siedzibę ma w Warszawie, jednak pod swoją opieką ma rodziny, w których są pacjenci z cukrzycą z całej Polski. Fundacja powstała w 1993 roku z inicjatywy rodziców i lekarzy diabetologów, m.in. Profesor Alicji Symonides, ówczesnego oddziału diabetologicznego WUM na ul. Działdowskiej. W Radzie Fundacji zasiadają m.in. prof. dr hab. Agnieszka Szypowska, dr Lidia Groele oraz dr Maria Lipka. Celem Fundacji jest wszechstronna pomoc rodzinom, dzieciom, młodzieży oraz dorosłym chorującym na cukrzycę insulinozależną.

Oglądaj na żywo


Fundacja dla Dzieci z Cukrzycą prowadzi szeroki zakres działań edukacyjnych: wsparcie w zakresie samokontroli cukrzycy, dietetyki, psychologii i innych obszarów, zabiegi rehabilitacyjne, możliwość pozyskiwania środków finansowych na pokrycie kosztów leczenia (subkonta, 1% podatku, organizacja zbiórek publicznych), a także wsparcie osób dorosłych, pozbawionych możliwości skorzystania z refundacji NFZ.

Fundacja przykłada duże znaczenie do nowych rozwiązań technologicznych w obszarze samokontroli cukrzycy. Zapewnia bogatą ofertę sportową: basen, sporty halowe, turnieje sportowe, wyjazdy, imprezy rekreacyjno–integracyjne. Do działań Fundacji należą również szkolenia edukacyjne dla kadry w placówkach oświatowych, do których uczęszczają dzieci z cukrzycą oraz organizacja letnich i zimowych turnusów rehabilitacyjnych, wczasów dla rodzin oraz kolonie (dla dzieci starszych).

Spotkanie odbędzie się na żywo już w najbliższy piątek, 9 kwietnia 2021 roku o godzinie 20.00 w trzech miejscach jednocześnie - na Facebooku, na naszym kanale mojacukrzyca.tv na YouTube oraz na Twitterze! Wybierz dogodną lokalizację i pogadaj z nami o cukrzycy. Nagrane spotkania są dostępne dla widzów do ponownego odtworzenia w dowolnym momencie. Po kilku dniach materiał wideo z rozmowy z gościem specjalnym publikowany jest także na portalu mojacukrzyca.org. Zawsze można do materiału wrócić i jeszcze raz odsłuchać.

Wydarzenie na Facebooku - kliknij tutaj.

Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 26 marca o godz. 20.00 z prof. Małgorzatą Myśliwiec

O programie "Pogadajmy o cukrzycy"

Spotkania na żywo z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy" odbywają się od 13 września 2019 roku. W piątki o godzinie 20.00 Jerzy Magiera, autor portalu mojacukrzyca.org, zaprasza na półtoragodzinne pogadanki o słodkim życiu. Można dowiedzieć się co w ostatnim czasie wydarzyło się w cukrzycowym świecie, jakie mamy nowości. Podczas spotkań prowadzona jest także edukacja cukrzycowa. Jerzy przekazuje ważne informacje przydatne każdemu diabetykowi i osobom interesującym się tematem diabetologii. Bardzo ważny jest interaktywny charakter spotkania. Użytkownicy mogą na żywo komentować wszystkie kwestie i zadawać pytania. Od maja 2020 roku do dyskusji zapraszani są goście specjalni. Podejmowane są różne, ważne tematy z cukrzycowego świata. W studiu "Pogadajmy o cukrzycy" pojawiło się już wiele ciekawych osobowości. Wszystkie dotychczasowe rozmowy można zobaczyć tutaj.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Informacje: Pogadajmy o cukrzycy - na żywo w piątek, 9 kwietnia o godz. 20.00 z Dagmarą Staniszewską i Martą Ośmiańską
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Eversense E3
Przydatne
Informacje
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2022 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 22 września 2022 r.

Zadaj pytanie on-line