Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

20. urodziny portalu mojacukrzyca.org - zobacz specjalne wydanie programu!

FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Kolejna interwencja w sprawie szczepień osób z cukrzycą przeciw COVID-19

źródło: info. własne, PSD, dodano: 3 lutego 2021 r.

Pacjenci z cukrzycą nadal nie wiedzą, w której grupie do szczepień przeciwko koronawirusowi się znajdują. 21 stycznia informowaliśmy o liście interwencyjnym wystosowanym do Rady Ministrów przez Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Polskie Towarzystwo Diabetologiczne oraz Konsultanta Krajowego ds. diabetologii. Dzień później, 22 stycznia, okazało się, że osoby z cukrzycą nie zostały uwzględnione w etapie 1, w populacji osób przewlekle chorych. Teraz ponownie wystosowało interwencję odnośnie umiejscowienia w kolejce szczepień osób z cukrzycą poniżej 60. roku życia.

W dniu 2 lutego 2021 roku Polskie Stowarzyszenie Diabetyków wraz z Polskim Towarzystwem Diabetologicznym oraz Konsultantem Krajowym ds. diabetologii wystosowało interwencję do Ministra Zdrowia Pana Adama Niedzielskiego odnośnie umiejscowienia w kolejce szczepień osób z cukrzycą poniżej 60. roku życia.

Dnia 21.01 br. zgłosiliśmy prośbę o ujęcie cukrzycy w wykazie chorób przewlekłych kwalifikujących do zaszczepienia w etapie 1b. zgodnie ze zmodyfikowanym harmonogramem szczepień przeciw COVID-19. Niestety wniosek ten nie został uwzględniony. Obecnie nie wiadomo, czy osoby z cukrzycą poniżej 60. roku życia będą szczepione wcześniej czy razem z ogółem populacji - czytamy w liście podpisanym przez prof. dr hab. n. med. Dorotę Zozulińską-Ziółkiewicz, Prezes Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego, prof. dr hab. n. med. Krzysztofa Strojka oraz mgr Annę Śliwińską, Prezes Zarządu Głównego Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków.

Czy Ministerstwo Zdrowia przedstawi w końcu plan szczepień dla osób przewlekle chorych, w tym chorych na cukrzycę? Czy dowiemy się, kiedy możemy spodziewać się rozpoczęcia szczepień osób z cukrzycą?

Pełna treść listu dostępna jest tutaj (PDF).

Kolejna interwencja w sprawie szczepień osób z cukrzycą przeciw COVID-19


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Kolejna interwencja w sprawie szczepień osób z cukrzycą przeciw COVID-19
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 13 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line