Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

Ada Maciejczyk: Cukrzyca to jest tylko dodatek, to nie jest całe życie. Nie trzeba ciągle o tym myśleć

źródło: oprac. własne, dodano: 27 stycznia 2021 r.

W studiu "Pogadajmy o cukrzycy" pojawiła się słodka osoba - Adrianna Maciejczyk, cukrzycowa blogerka, autorka bloga Ja Cukrzyk. Blog cukrzyka o cukrzycy @idiabetic_cukrzyk. Tematem przewodnim rozmowy była oczywiście cukrzyca. Rozmawialiśmy z Adą o jej cukrzycowej historii, o czym co sprawiło, że założyła bloga Ja Cukrzyk, jak żyje się z cukrzycą we Francji, a także o jej najnowszym projekcie "Cukrzyca dla dziewczyn". A na koniec spotkania nie obyło się bez niespodzianki, tego dnia bowiem Ada świętowała swoje urodziny.

Adrianna Maciejczyk, w Internecie znana jako Ja Cukrzyk, od lat prowadzi bloga o cukrzycy w mediach społecznościowych. Możemy śledzić jej poczynania na Facebooku, Instagramie, YouTube i Twitterze. Ja cukrzyk pokazuje słodką stronę cukrzycy. U Ady jest zabawnie, słodko i technologicznie. Blogerka testuje wszystko, co przydatne w świecie diabetyka, ale bez niepotrzebnego przemądrzania. Ada jest także autorką tekstów poświęconych tematyce cukrzycowej, pisała m.in. do magazynu Szugarfrik.

Ada Maciejczyk: Cukrzyca to jest tylko dodatek, to nie jest całe życie. Nie trzeba ciągle o tym myśleć

Osiem lat temu, czyli dwa lata po diagnozie zdałam sobie sprawę, że jestem zupełnie sama, że nie znam nikogo kto ma cukrzycę, kogo mogła bym zapytać o głupie rzeczy, w stylu jak pić alkohol z cukrzycą. Dla mnie, mając wtedy 17, 18 lat i stojąc przed moją panią diabetolog, był to straszny stres, żeby z nią rozmawiać o takich niby dorosłych tematach. Ja się wtedy nie czułam dorosła. Pamiętam, że brakowało mi takiej społeczności i tego, żeby ten kontakt był prosty. Założyłam bloga Ja Cukrzyk i tak to się zaczęło - opowiada Ada Maciejczyk i dodaje: Używanie mediów społecznościowych jest bardzo proste, można to zrobić bardzo szybko. Nie muszę pisać postów, które zajmują dwie strony i przekazuję w bardzo szybki sposób to co mam do przekazania i też w bardzo szybki sposób mogę otrzymać odpowiedź.

Ada opowiadała o życiu we Francji, o tym, jak wygląda tam refundacja dla diabetyków. Mówiła o tym, jaki ma dostęp do diabetologa i czy może liczyć na wsparcie specjalisty w sprawie nowoczesnych technologii, które stosuje. Pokazała na wizji także kilka nowoczesnych rozwiązań dla cukrzyków, z których korzysta lub miała okazję korzystać wcześniej. Rozmawialiśmy też o pracy zmianowej i o tym, jak to wygląda w przypadku Ady - z czym ma największe trudności.

W ostatnich miesiącach rozkręciła swój nowy projekt "Cukrzyca dla dziewczyn". Ada organizuje spotkania internetowe przeznaczone tylko dla słodkich pań. Dostępna jest grupa na Facebooku przeznaczona tylko dla kobiet. Diabetyczki mogą wymieniać się doświadczeniami, uzyskiwać porady, wsparcie - tylko w kobiecym gronie.

Kalendarz powstał przy współpracy z firmą Dexcom. Miałam szansę zaprosić do tego projektu dziewczyny z cukrzycą, które dla mnie osobiście są wartościowe i które mnie mocno wspierają od samych początków "Cukrzycy dla dziewczyn". Postanowiłam zaprosić dziewczyny, które są bardzo różne i które mają różne historie i według mnie we wspaniały sposób motywują i pokazują, że z cukrzycą można wszystko. To była myśl przewodnia tego kalendarza. Jest 12, a tak naprawdę 11 plus ja, fantastycznych dziewczyn i bardzo je szanuję za to co zrobiły, za wspaniałą pracę, za zdjęcia i opisy, które są bardzo motywujące i to był bardzo piękny projekt - opowiada Ada Maciejczyk.

A na koniec spotkania była mała niespodzianka. Tak się złożyło, że akurat tego dnia Ada obchodziła swoje urodziny. Wspólnie z jej przyjaciółmi przygotowaliśmy urodzinowy prezent. Najpierw odtworzone zostało "sto lat", a później na ekranie pojawiły się kolejno osoby trzymające w rękach kartki z cechami charakteru Ady. Stopniowo odkrywały się kolejni goście i składali Adzie życzenia. W studiu pojawiła się najlepsza przyjaciółka Ady - Patrycja, jej kuzyn Szymon, a także dziewczyny z "Cukrzycy dla dziewczyn", czyli Weronika z BlueSugarCube, Ania Bacańska i Zuzia Jasek z diabetic_crossfitgirl. Ada była niezłe zaskoczona takim obrotem sprawy. Wszystko jest na nagraniu.

Zobacz nagranieJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~PolJazz  IP: 79.163.253.xxx(2021-01-31 20:09:20)
Droga Ado. Nie zgadzam się całkowicie z tezą, że cukrzyca to tylko dodatek. Najlepiej to widać jak po 32 latach C T1 zdarzy mi się zapomnieć o podaniu insuliny (nie stać mnie ani mojego państwa na refundację pompy). Wynik HI na glukometrze (nie stać mnie na CGM za 1000 PLN/miesiąc) szybko przypomina mi, że jestem chory i nie śmiem o tym zapomnieć ani na moment. Pozdrawiam i "zazdraszczam" beztroski w życiu z cukrzycą.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: Ada Maciejczyk: Cukrzyca to jest tylko dodatek, to nie jest całe życie. Nie trzeba ciągle o tym myśleć
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line