Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Światowy Dzień Cukrzycy

Fundacja Najsłodsi oświadcza - CUKIER JEST DO DUPY!

źródło: informacja prasowa, dodano: 14 listopada 2020 r.

Światowy Dzień Cukrzycy 14 listopada razem z mojacukrzyca.org

14 listopada - Światowy Dzień Cukrzycy. Z tej okazji Fundacja Michała Figurskiego "Najsłodsi" rusza z nową kampanią społeczną - "CUKIER JEST DO DUPY". Zaczynamy od: #CUKIER JEST DO DUPY CZELENDŻ, w ramach którego dla cukrzyków gotować będą najlepsi, polscy kucharze: Robert Makłowicz, Robert Sowa, Mateusz Gessler, Pascal Brodnicki, Karol Okrasa, Michel Moran, Anna Starmach, Ewa Wachowicz, Paweł Loroch, Remigiusz Rączka i Damian Kordas!

Dlaczego hasło: "Cukier jest do dupy"? Pamiętacie kultowy i niezapomniany plakat "Papierosy są do dupy" autorstwa Andrzeja Pągowskiego? To było ćwierć wieku temu.

Po dwudziestu pięciu latach znakomity Artysta zrobił relaunch swojego dzieła specjalnie dla Najsłodszych! 14 listopada zobaczycie efekt Jego pracy!

CUKIER JEST DO DUPY!

Fundacja Najsłodsi oświadcza - CUKIER JEST DO DUPY!

Cukier niszczy zęby, cukier zżera nasze wysiłki, by zdrowo się odżywiać, powoduje nadwagę, która sprzyja występowaniu wielu chorób, takich jak otyłość, nadciśnienie tętnicze czy cukrzyca (typu 2), a ta ostatnia jest jedną z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych naszych czasów i wskazywana jest bardzo często, jako choroba współistniejąca skutkująca zagrożeniem życia przy pandemii COVID-19. Generalnie - cukier jest do dupy!

Wszyscy wkraczamy w drugą falę epidemii. Tym razem zakażenia liczone są nie w setkach, a w tysiącach. Przed nami kolejne obostrzenia i prawdopodobny lockdown gospodarki - kolejne trudne dni w domowej izolacji. Znów przyjdzie nam mierzyć się z problemami wspólnej egzystencji na małej przestrzeni i wynikającymi z tego problemami zdrowotnymi.

Chcemy Wam, Najsłodszym, i nie tylko, zwrócić uwagę na to, by się nie obżerać cukrem, dbać o zbilansowaną dietę i dobrze się odżywiać, w możliwie najlepszy sposób dbać o zdrowie własne i najbliższych. Normalnie powiedzielibyśmy "Zbadajcie cukier!", ale wiemy, że teraz to nie wystarczy. Umówmy się więc, że Wy będziecie dbać o siebie w jak najpełniejszy sposób, a my, Fundacja Najsłodsi, postaramy się Wam w tym pomóc...

Fundacja Najsłodsi oświadcza - CUKIER JEST DO DUPY!

Na początek, 14 listopada, rozpoczynamy #CUKIER JEST DO DUPY CZELENDŻ, do którego zaprosiliśmy najlepszych kucharzy w Polsce. Wszyscy oni będą gotować dla takich Najsłodszych, jak Wy! Na słodko, ale bez cukru. Każdy z nich będzie też nominował swoich bliskich, znajomych, przyjaciół. Im więcej nominacji, tym lepiej. Ty też, Najsłodszy, możesz coś ugotować na swoim profilu social mediowym i nominować innych. Niech cała Polska gotuje!

Instagram @FundacjaNajslodsi
Facebook @FundacjaNajslodsi

#najsłodsi #cukierjestdodupy #bezcukru
@fundacjanajsłodsi, @andrzejpagowski_poster

Obserwujcie na bieżąco nasze media społecznościowe, będziemy zdradzać kolejne szczegóły.
Pozdrawiamy Najsłodziej! Dbajcie o Siebie!

Dziękujemy Naszym Partnerom dzięki którym, możemy działać dla Was: AntyRadio, Newsweek, Onet, Noizz, Screen Network, JetLine, Warexpo, Hill + Knowlton Strategies, Kocha, Lubi, Szeruje, Dago Centrum, DOZ.PL, Chrum.com, Druk 24h, Prowly oraz Instytut Monitorowania Mediów IMM.

Słów kilka o Fundacji

Fundacja Michała Figurskiego NAJSŁODSICelem Fundacji Michała Figurskiego "Najsłodsi" jest zmiana fatalnego wizerunku cukrzycy oraz odkłamanie wielu mitów i nieprawdziwych tez krążących w środowisku ludzi młodych, którzy traktują cukrzycę jako chorobę wstydliwą dotykającą wyłącznie ludzi w podeszłym wieku, nie dbających o dietę i higienę zdrowotną. Cukrzyca, ze względu na ogrom zachorowań, nabiera dziś cech epidemii społecznej.

Obecnie dane statystyczne mówią̨ o około 2,3 miliona osób chorujących na cukrzycę w Polsce a szacuje się, że ich rzeczywista liczba wynosi nawet 3,5 miliona. Chcemy poprzez szereg wydarzeń kulturalno - artystycznych: koncertów, spektakli i konferencji, szkoleń, warsztatów, wydawnictw odnaleźć ten zaginiony milion i dotrzeć do jak największej liczby ludzi młodych.

Chcemy nadać cukrzycy, nowy, przyjazny, czasami wręcz rock'n'rollowy wizerunek, z którym identyfikować się będą młodzi pacjenci i ich otoczenie.

Więcej na www.najslodsi.pl

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [1]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.

~Słodka  IP: 37.8.230.xxx(2020-11-28 23:49:37)
Nie podoba mi się tytuł "Cukier jest do ????????" Nie ma innych normalnych słów. Czego ta tzw.fundacja uczy młodych? Takich odzywek, które całe lata w szkolach wskazywano jako obraxliwe, nie do przyjęcia. Przy papierosach było to dosadne, bo odnosiło sie do dorosłych. Dziwimy sie później na ulicach, w sklepach, jak dzieci i nastolatkowie posługują się takim językiem.


Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Światowy Dzień Cukrzycy: Fundacja Najsłodsi oświadcza - CUKIER JEST DO DUPY!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 12 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line