Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ministerstwo Zdrowia

Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 listopada 2020 roku

źródło: informacja własna na podstawie Rozporządzenia MZ, dodano: 28 października 2020 r.

Miniterstwo Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało Obwieszczenie z dnia 21 października 2020 r. w sprawie wykazu refundowanych leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych na 1 listopada 2020 r. Tradycyjnie już analizujemy ceny leków, insulin oraz pasków dla diabetyków i sprawdzamy, czy od 1 listopada zmieniają się odpłatności dla pacjenta.

Ceny pasków do glukometrów pozostają na niezmienionym poziomie. Wszystkie paski nadal pozostają w refundacji, nic nie zostało usunięte z listy. Nic nowego także na liście, w kwestii pasków do glukometrów, się nie pojawiło. Jedyna drobna, kosmetyczna zmiana, dotyczy pasków GensuCare, który dopłata pacjenta w cukrzycy typu 2 zmniejszyła się o całe 9 groszy.

Również w tabeli z cenami insulin nie zaszły żadne większe zmiany. Ceny utrzymane są na poziomie listy z 1 września 2020 roku. Jedyna drobna, ale i dobra zmiana, dotyczy insuliny Levemir (5 wkładów po 3 ml), której cena spada z 109,30 zł na 104,20 zł, co oznacza, że pacjent zapłaci o 5,10 zł za opakowanie mniej.

Pewne zmiany dotyczą również leków doustnych stosowanych w cukrzycy. 110 preparatów doustnych stosowanych w cukrzycy notuje obniżki cen od maksymalnie 3,19 zł do 1 grosza na opakowaniu. Najbardziej "spektakularne" obniżki dotyczą: Glucobay 50, tabl., 50 mg - o 3,19 zł taniej, Glucobay 100, tabl., 100 mg - o 2,10 zł taniej, Clazicon, tabl. o zmodyfikowanym uwalnianiu, 30 mg oraz Clazicon, tabl. o zmodyfikowanym uwalnianiu, 60 mg - o 1,39 zł taniej.

Podwyżki dotyczą natomiast 8 preparatów stosowanych w cukrzycy. Pacjent zapłaci więcej od 43 groszy do 1,98 zł - to maksymalna podwyżka i dotyczy Metformax 500, tabl., 500 mg. Szczegóły i nowe ceny w tabeli.

Ceny obowiązujące od 1 listopada 2020 roku

Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 listopada 2020 roku


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ministerstwo Zdrowia: Cukrzyca - zmiany na liście leków refundowanych od 1 listopada 2020 roku
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Poniedziałek, 22 lipca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line