Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Solo

FreeStyle Libre 2

Ypsomed
Bądź na bieżąco!
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Inauguracja Kids and Diabetes in Schools na Pomorzu!

źródło: komunikat prasowy, dodano: 10 września 2020 r.

SanofiTo już trzecia odsłona projektu KiDS and Diabetes in Schools, tym razem inauguracja odbędzie się w województwie pomorskim. Program ma na celu wspieranie dzieci chorych na cukrzycę w szkołach oraz naukę dobrych nawyków w zakresie odżywania i aktywności fizycznej. Organizowany jest przez Oddział Wojewódzki Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków w Gdańsku oraz Koła Miejskiego w Gdyni, przy wsparciu firmy Sanofi.

"Kids and Diabetes in Schools" to międzynarodowy program edukacyjny powołany przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (International Diabetes Federation, IDF) Międzynarodowe Towarzystwo na rzecz Dzieci i Młodzieży z Cukrzycą (International Society for Paediatric and Adolescent Diabetes, ISPAD) we współpracy z firmą Sanofi. Projekt KiDS wspiera dzieci chore na cukrzycę poprzez tworzenie dla nich bezpiecznej i przyjaznej atmosfery w szkołach. Polska jako pierwsza w Europie podjęła się zorganizowania kampanii, jej inauguracja miała miejsce w 2017 roku w województwie podkarpackim i objęła 15 szkół podstawowych w Rzeszowie, 1370 dzieci i ich rodziców, 40 nauczycieli oraz 250 studentów Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego. W drugiej edycji kampanii, w województwie podlaskim, wzięło udział blisko 50 szkół, w których w 200 klasach odbyły się lekcje edukacyjne na temat cukrzycy typu 1. i profilaktyki cukrzycy typu 2. dla niemal 2000 uczniów.

Kids and Diabetes in Schools

"Z ogromną radością podejmujemy się trzeciej edycji projektu KiDS, inicjatywy edukacyjnej mającej na celu zwrócenie uwagi na istotną rolę profilaktyki i leczenia cukrzycy, szczególnie w środowisku, gdzie jej świadomość jest bardzo niska. Jesteśmy firmą farmaceutyczną, jednak staramy się nie tylko podnosić standardy leczenia i opieki zdrowotnej, ale także uczestniczyć w działaniach edukacyjnych. Projekt do tej pory koncentrował się na województwach ze wschodniego rejonu Polski ze względu na najczęściej występujące w nich zjawisko otyłości wśród dzieci w wieku szkolnym. Dzięki projektowi mamy realny wpływ na poprawę jakości zdrowia już wśród najmłodszych poprzez edukację opartą na zabawie" - mówi Elżbieta Janaszkiewicz, Public Affairs Head Sanofi.

Wśród tegorocznych działań zaplanowano przeprowadzenie szkolenia ok. 100 nauczycieli ze szkół podstawowych na terenie Pomorza w formie webinaru. Program zakłada dotarcie do ok. 2000 uczniów za pośrednictwem przeszkolonych nauczycieli, którzy otrzymają materiały International Diabetes Federation. Każdy nauczyciel otrzyma certyfikat uczestnictwa w szkoleniu, a wszystkie szkoły certyfikaty KiDS. Szkolenie odbędzie się dnia 10 września o godzinie 18:00. Przeprowadzone zostanie przez Ewę Dygaszewicz, Prezesa Oddziału Wojewódzkiego PSD w Gdańsku oraz lekarza diabetologa. Webinar poprowadzi Jerzy Magiera - pacjent i autor portalu www.mojacukrzyca.org.

Linki do transmisji

Projekt "KiDS and Diabetes in Schools" został objęty honorowym patronatem przez Ministerstwo Edukacji Narodowej i Prezydenta Miasta Gdyni. Do tej pory inicjatywa została także objęta przez patronaty Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Gdyńskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli. Patronatami medialnymi są Radio Gdynia oraz portal GdyniaRodzinna.pl.

Oglądaj on-lineJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Artykuły: Inauguracja Kids and Diabetes in Schools na Pomorzu!
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3

Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2023 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 29 września 2023 r.

Zadaj pytanie on-line