Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Detoks alkoholowy - pierwszy krok do wyjścia z nałogu

Artykuł sponsorowany, dodano: 4 września 2020 r.

Detoks alkoholowy jest skuteczną metodą odtrucia organizmu, a także niezbędnym elementem terapii dla osoby uzależnionej. Dzięki niemu nasz organizm znów ma siły do dalszego funkcjonowania i pozbywa się toksycznych substancji. Kiedy detoks jest wskazany oraz ile on trwa?
  1. Kiedy potrzebny jest detoks alkoholowy?
  2. Detoks alkoholowy a wyjście z nałogu
  3. Ile trwa detoks alkoholowy?

Kiedy potrzebny jest detoks alkoholowy?

W przypadku ciągu alkoholowego detoks jest niekiedy jedynym sposobem, aby wrócić do prawidłowego funkcjonowania. Napoje alkoholowe spożywane w dużej ilości mogą doprowadzić do wielu niebezpiecznych zaburzeń. W efekcie może wystąpić padaczka alkoholowa, marskość wątroby, a także niedobór wielu witamin oraz minerałów.

Detoks alkoholowy jest również wskazany przed rozpoczęciem leczenia uzależnienia od alkoholu. Oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji to pierwszy krok, aby wyjść z nałogu i rozpocząć nowe życie. W trakcie detoksykacji następuje uzupełnienie niedoborów elektrolitów, minerałów oraz witamin, które są wypłukiwane z organizmu przez alkohol. Więcej na temat detoksu alkoholowego dowiemy się ze strony: http://medjol.pl/detoks/alkoholowy.

Detoks alkoholowy a wyjście z nałogu

Podjęcie decyzji o odtruciu organizmu to poważna decyzja, wymagająca odwagi i zdecydowania. Pamiętajmy jednak, że detoks alkoholowy nie oznacza wyjścia z nałogu. Alkoholizm to przewlekła choroba, która będzie nam towarzyszyć przez całe życie. Jednakże to od nas zależy, czy ponownie do niej wrócimy.

Leczenie uzależnienia trwa dłużej aniżeli sama detoksykacja. Z tego powodu wskazane jest, aby po zakończonym detoksie alkoholowym sięgnąć po pomoc psychoterapeuty. W trakcie zajęć osoba uzależniona ma szansę nauczyć się panować nad emocjami i radzenia sobie z problemami bez sięgania po alkohol. Wypracowane pozytywne nawyki, pomogą uzależnionemu na zachowanie abstynencji.

Detoks alkoholowy - pierwszy krok do wyjścia z nałogu

Ile trwa detoks alkoholowy?

Bezpieczny detoks alkoholowy jest przeprowadzany w klinice pod okiem specjalistów. Jego długość jest uzależniona od czynników indywidualnych. Dlatego nie sposób określić, ile będzie on trwał bez przeprowadzenia wywiadu oraz wykonania odpowiednich badań.

Detoksykacja może trwać od 3 do nawet 10 dni. Istotny jest bowiem stan pacjenta oraz faza uzależniania. Po zakończonym detoksie warto skorzystać z terapii. Zajęcia z psychologiem mogą trwać przez kilka tygodni i obejmować zarówno spotkania grupowe, jak i indywidualne.

Detoks alkoholowy powinien być przeprowadzany w bezpiecznych warunkach pod opieką lekarzy. Jest to pierwszy krok do wyjścia na nogi i przejęcia kontroli nad swoim życiem. Warto potraktować go jako restart i nowy początek.

Źródło foto: unsplash.com

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Detoks alkoholowy - pierwszy krok do wyjścia z nałogu
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Czwartek, 21 października 2021 r.

Zadaj pytanie on-line