Strona główna
 1. Wiadomości
 2. O cukrzycy
 3. Porady
 4. Sprzęt i leki
 5. Więcej
 6. Przydatne
 7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
O cukrzycy

Team Novo Nordisk na Tour de Pologne 2020 - jedyna taka drużyna na świecie

źródło: info. prasowa, zdjęcia: Team Novo Nordisk, dodano: 10 sierpnia 2020 r.

Team Novo NordiskTeam Novo Nordisk to jedyna na świecie, międzynarodowa drużyna sportowa, w której wszyscy zawodnicy są chorzy na cukrzycę typu 1. Na czele grupy stoją zawodowi kolarze - ambasadorzy inicjatywy. Drużynę śledzi więcej osób niż wszystkie inne zespoły World Tour łącznie. Team Novo Nordisk może pochwalić się ponad 8,5 milionami fanów, dzięki czemu jeszcze skuteczniej szerzy misję inspirowania, edukowania i wspierania wszystkich chorych. W tym roku w dniach 5-9 sierpnia drużyna ścigała się podczas Tour de Pologne 2020.

Team Novo Nordisk ma na koncie wiele sukcesów, na które ciężko pracuje. Chociaż początki nie były łatwe, to dzięki motywacji i treningom, drużyna zdobyła szacunek kolarzy z czołówki światowych klasyfikacji. Obecnie zespół startuje w najważniejszych wyścigach i zadziwia niejednego fana sportu. W Teamie nie ma miejsca na taryfę ulgową - przy jednoczesnej kontroli glikemii, plan treningowy realizowany jest na sto procent, a masa ciała pod ścisłą kontrolą. Kolarze nie traktują cukrzycy jako pretekstu uzasadniającego ewentualne niepowodzenia, dlatego dobre przygotowanie to dla nich podstawa.

Team Novo Nordisk jest częścią inicjatywy "Razem zmieniajmy cukrzycę", globalnego projektu Novo Nordisk, mającego na celu poprawę warunków i jakości życia ponad 463 milionów pacjentów z cukrzycą na świecie, jak również osób zagrożonych zachorowaniem. Misją drużyny jest edukowanie i motywowanie do aktywności fizycznej.

Team Novo Nordisk

Historia Team Novo Nordisk: dwie podróże, jeden cel

Team Novo Nordisk powstał w grudniu 2012 roku w wyniku współpracy z Philem Southerlandem (obecnie CEO Teamu). Założeniem było utworzenie drużyny rowerzystów z cukrzycą, która udowadnia, że dzięki dostępowi do nowoczesnych terapii, stosowaniu zaleceń lekarza, odpowiedniej profilaktyce oraz edukacji diabetologicznej, możliwe jest osiąganie imponujących wyników sportowych. Ta unikatowa inicjatywa jest wynikiem dwóch inspirujących historii:
 • W 1982 roku, gdy Phil Southerland miał siedem miesięcy, zdiagnozowano u niego cukrzycę typu 1. Jego mama usłyszała, że Phil prawdopodobnie nie dożyje 25 lat. Mniej więcej w tym samym czasie Novo Nordisk - wtedy już pionier w leczeniu cukrzycy - wprowadził na rynek pierwszą insulinę identyczną z insuliną ludzką.

 • Phil jeździł na rowerze od najmłodszych lat, co miało wpływ na lepszą kontrolę jego choroby. Na studiach zaprzyjaźnił się z Joe Eldridge, który tak samo jak on, chorował na cukrzycę. Phil namówił Joe, aby wspólnie z nim zaczął trenować kolarstwo. Ten moment okazał się przełomowy, ponieważ Phil zrozumiał, że może inspirować do aktywności fizycznej, a dzięki temu rozpowszechniać wiedzę o cukrzycy. W 2005 roku Phil założył zespół kolarski, w skład którego wchodzili sportowcy zarówno z cukrzycą, jak i bez. W 2007 roku zespół ten wygrał wyścig Race Across America o długości prawie 5000 kilometrów.

 • W 2005 roku - w tym samym roku, w którym Phil założył zespół kolarski - Novo Nordisk uruchomił program "Razem zmieniajmy cukrzycę". Celem programu jest poprawa jakości życia pacjentów poprzez zwiększenie ich dostępu do nowoczesnego leczenia oraz edukacji na temat choroby, a także dotarcie do całego społeczeństwa dzięki akcjom informacyjnym i diagnostycznym.

 • Cele Novo Nordisk i Phila okazały się zbieżne. W efekcie, w grudniu 2012 roku powstał Team Novo Nordisk, na czele którego do dziś stoi Phil - drużyna wspólnie wspiera społeczność chorych poprzez edukację i motywację do realizacji swoich marzeń.

Misja Teamu Novo Nordisk

Sportowcy Teamu Novo Nordisk to osoby z cukrzycą, które mają talent i silną wolę. Dzięki ogromnej motywacji pokazują ludziom, że mimo choroby, można spełniać marzenia i rywalizować na najwyższym, światowym poziomie. Poprzez swoje doświadczenia i historie życiowe zawodnicy inspirują, edukują i wspierają pacjentów, pokazując, że wszystko jest możliwe. Team Novo Nordisk zachęca do aktywności fizycznej i dowodzi, że można kontrolować chorobę uprawiając również sport wyczynowy.

Team Novo Nordisk

Team Novo Nordisk w akcji

Team Novo Nordisk ściga się w wielu krajach na całym świecie i na różnych kontynentach, m.in. w Europie, USA, Afryce i Azji, a wszystko po to, by realizować swoja misję. Rok 2020 to ósmy sezon, w którym profesjonalna drużyna rowerowa mężczyzn z cukrzycą startuje w ramach Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) ProSeries, jako ProTeam.

Najbardziej udanym sezonem Teamu Novo Nordisk był jak dotąd sezon 2019. Zespół wystartował w 24 wyścigach w 15 krajach. W 2019 Team Novo Nordisk zajął dwa razy miejsca w pierwszej dziesiątce wyścigów World Tour, zdobył podium na Tour of Estonia i Tour of China I oraz ponad 24 razy zajął miejsca w pierwszych dziesiątkach klasyfikacji.

Zawodnicy Team Novo Nordisk, co roku spotykają się z tysiącami osób, do których docierają ze swoim przeslaniem. W 2019 roku sportowcy i ambasadorzy Team Novo Nordisk uczestniczyli w ponad 100 wydarzeniach na całym świecie, w tym kongresach poświęconym cukrzycy, wydarzeniach branży farmaceutycznej i spotkaniach z pacjentami.

Team Novo Nordisk skupia rzeszę obserwatorów w swoich mediach społecznościowych, wśród których są zarówno pacjenci, jak i zawodowi kolarze. Drużynę śledzi więcej osób niż wszystkie inne zespoły World Tour łącznie. Team Novo Nordisk może pochwalić się ponad 8,5 milionami fanów, dzięki czemu jeszcze skuteczniej szerzy misję inspirowania, edukowania i wspierania wszystkich chorych na cukrzycę.

Zobacz wideoJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - O cukrzycy: Team Novo Nordisk na Tour de Pologne 2020 - jedyna taka drużyna na świecie
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Środa, 12 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line