Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

Poznaj aplikację MyDiaMate. Zobacz program "Akcja edukacja" o psychodiabetologii!


FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Ciągły Monitoring Glikemii

Notatka bezpieczeństwa firmy Dexcom dotycząca instrukcji stosowania nadajnika G4 PLATINUM i odbiornika G5 Mobile CGM

źródło: URPL, dodano: 5 sierpnia 2020 r.

Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych w dniu 4 sierpnia 2020 roku opublikował notatkę bezpieczeństwa firmy Dexcom dotycząca instrukcji stosowania nadajnika G4 PLATINUM i odbiornika G5 Mobile CGM. Notatka datowana jest na 15 czerwca br. i dotyczy możliwości wyłączenia odbiornika, jeśli urządzenie zostanie wystawione na działanie pewnych sił zewnętrznych i/lub wstrząsów (np. na skutek upuszczenia).

Opis problemu:

Odbiornik może się wyłączyć, jeśli urządzenie zostanie wystawione na działanie pewnych sił zewnętrznych i/lub wstrząsów (np. na skutek upuszczenia). Pęknięcie baterii układu scalonego (IC) czipa może skutkować zaburzeniami wydajności systemu, w tym wyłączeniem odbiornika, który w efekcie nie zapewnia wartości glukozy ani powiązanych ostrzeżeń.

Nie używaj uszkodzonych produktów: Jeśli odbiornik jest uszkodzony lub pęknięty, nie używaj go. Uszkodzony lub pęknięty odbiornik może powodować nieprawidłowe działanie systemu CGM Dexcom.

Zalecenia dotyczące podjęcia przez użytkownika należytych działań:

  • Nie używaj uszkodzonych produktów.
  • Należy okresowo sprawdzać odbiornik pod kątem stanu odczytów poziomu glukozy z czujnika.
  • Nie ignoruj objawów niskiego lub wysokiego poziomu glukozy. Jeśli ostrzeżenia o poziomie glukozy i odczyty nie odzwierciedlają objawów ani oczekiwanych wartości, należy wykonać badanie krwi z palca przy użyciu glukometru do podejmowania decyzji dotyczących leczenia cukrzycy lub uzyskania natychmiastowej pomocy medycznej.
W przypadku pytań dotyczących niniejszej notatki należy skontaktować się z lokalnym przedstawicielem lub dystrybutorem marki Dexcom:
Proglikemia Sp. z o.o.
ul. Prosta 51, 00-838 Warszawa
Luiza Grzechnik - wsparcie techniczne
+48221010178, kontakt@dexcompolska.pl

Pobierz pełną treść notatki bezpieczeństwa Dexcom - kliknij tutaj.

Notatka bezpieczeństwa firmy Dexcom dotycząca instrukcji stosowania nadajnika G4 PLATINUM i odbiornika G5 Mobile CGM


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama

Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Ciągły Monitoring Glikemii: Notatka bezpieczeństwa firmy Dexcom dotycząca instrukcji stosowania nadajnika G4 PLATINUM i odbiornika G5 Mobile CGM
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 17 maja 2024 r.

Zadaj pytanie on-line