Strona główna
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant

FreeStyle Libre 2

Ypsomed

Dexcom One+
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Pogadajmy o cukrzycy

Mistrz olimpijski Michał Jeliński o cukrzycy i sporcie w rozmowie na żywo

źródło: oprac. własne, dodano: 4 sierpnia 2020 r.

Na półmetku wakacji miało miejsce wyjątkowe spotkanie z wyjątkowym gościem! Do rozmowy o cukrzycy zaprosiliśmy Mistrza olimpijskiego Michała Jelińskiego. Spotkanie na żywo z cyklu "Pogadajmy o cukrzycy" odbyło się w piątek, 31 lipca. Michał Jeliński jest wielokrotnym mistrzem Polski w wioślarstwie, a także m.in. czterokrotnym mistrz świata w czwórce podwójnej i jednokrotnym mistrz Europy w tej konkurencji. Trzykrotnie startował na letnich igrzyskach olimpijskich.

W Pekinie w 2008 roku osada w składzie Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Adam Korol i Konrad Wasielewski wywalczyła złoty medal. Michał Jeliński choruje na cukrzycę typu 1. Podczas naszego spotkania rozmawialiśmy z Michałem o jego metodach radzenia sobie z cukrzycą i umiejętnego łączenia choroby ze sportem, o wspomnieniach z igrzysk, o sportowych osiągnięciach, o działalności Fundacji ACTIVEDiabet, którą aktywnie prowadzi.

Michał Jeliński w rozmowie na żywo wspomina swoje sportowe osiągnięcia, które udało się osiągnąć pomimo cukrzycy typu 1. Mówi o igrzyskach olimpijskich z 2008 roku, gdy razem ze współtowarzyszami zdobył złoty medal w wioślarstwie w czwórce podwójnej.

Z jednej strony wydaje mi się, że to było przed chwilą, ale łapię się na tym, że to już kolejny cykl olimpijski. 12 lat minęło, to jest szmat czasu. Ogromne wzruszenie, szczególnie, gdy przypomina sobie te momenty. To, że trenuję wyczynowo, to jest oczywiste, ale zdążyłem założyć rodzinę, urodziła mi się dwójka dzieci mówi Michał Jeliński.

Mistrz olimpijski Michał Jeliński o cukrzycy i sporcie w rozmowie na żywo

Michał mówi o treningach sportowca i o tym, jak wygląda obecnie leczenie jego cukrzycy. Dowiadujemy się, jaki miał ostatni poziom hemoglobiny glikowanej. Mistrz wyjaśnia kwestie związane z insuliną. Czy jest dopuszczalna podczas kwalifikacji do zawodów, treningów i czy insulina traktowana jest jako środek dopingujący.

Nigdy nie był idealnie wyrównany, ale się staram. Mówię szczerze, nie owijam w bawełnę. Cały czas dążę do jak najlepszy wyników. Im bliżej jestem dobrej hemoglobiny, tym bardziej się cieszę. Ale wiadomo, życie jest tylko życiem. W momencie kiedy trochę od sportu odszedłem, a więcej czasu spędzam w pozycji siedzącej, to wyrównanie trochę się pogarsza. Idę do przodu, im mniej siedzenia za biurkiem czy kółkiem tym lepiej wylicza Mistrz.

Sportowiec opowiada o zakończeniu kariery sportowej i pomyśle na ACTIVEDiabet. Fundację promującą sport wśród młodzieży chorej na cukrzycę. ACTIVEdiabet to wspieranie aktywności fizycznej i edukacji pacjentów z cukrzycą i ich rodzin we współpracy ze stowarzyszeniami i organizacjami działającymi na rzecz Pacjentów.

Już dawno temu pomyślałem sobie, że jeżeli mistrz olimpijski nie będzie wspierać innych młodszych pacjentów, to kto to będzie robił. Także było to jak najbardziej naturalne. Podczas tego mam ogromną frajdę, radość i satysfakcję, a informacje zwrotne od rodziców dzieci mówią, że to jest to czego oni potrzebują. Bez sportu się nie obędzie. To jest przyjemny obowiązek. Można mnie spotkać właściwie w całej Polsce. Sam organizuję i daje się zapraszać na różne wydarzenia sportowe opowiada Michał Jeliński.

W rozmowie Michał Jeliński opowiada, jak w jego oczach wygląda obecnie uprawianie sportu przez dzieci chore na cukrzycę i jak dzieci, które obecnie mają do 10 lat reagują na jego osobę. Mistrz odpowiada także na wiele interesujących pytań widzów, które pojawiły się podczas spotkania na żywo.

Zachęcamy do wysłuchania rozmowy z mistrzem olimpijskim.

Zobacz nagranieJeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!


Wszelkie materiały (w szczególności materiały i opracowania własne) zamieszczone w niniejszym Portalu chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Materiały te mogą być wykorzystywane wyłącznie na postawie stosownych umów licencyjnych. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, bez ważnej umowy licencyjnej jest zabronione.reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do góry

mojacukrzyca.org - Pogadajmy o cukrzycy: Mistrz olimpijski Michał Jeliński o cukrzycy i sporcie w rozmowie na żywo
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.Eversense E3
Refundacja CGM
Przydatne
Informacje
Bądź na bieżąco!
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2024 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Piątek, 14 czerwca 2024 r.

Zadaj pytanie on-line