Strona główna FreeStyle Libre zamów online! Forum dyskusyjne Facebook Twitter NK YouTube Instagram Snapchat RSS Kontakt
  1. Wiadomości
  2. O cukrzycy
  3. Porady
  4. Sprzęt i leki
  5. Więcej
  6. Przydatne
  7. O portalu
diabetyk24.pl
Accu-Chek Instant
FreeStyle Libre
mylife YpsoPump
Artykuły
O cukrzycy
Cukrzyca typu 2
Odżywianie
Pompy insulinowe
Monitoring glikemii
Glukometry
Nakłuwacze
Peny
Insuliny

Dodaj komentarz
Artykuły

Zabezpieczenie ciągłości terapii w związku z tymczasowymi zmianami personalnymi w Ministerstwie Zdrowia

źródło: kom. prasowy, dodano: 31 lipca 2020 r.

INFARMA

Związek Pracodawców Innowacyjnych Firm Farmaceutycznych INFARMA jest zaniepokojona tymczasowymi zmianami personalnymi w Ministerstwie Zdrowia, w związku z oddelegowaniem na urlop Ministra Macieja Miłkowskiego, odpowiedzialnego za politykę lekową. Po długim czasie zamrożenia list refundacyjnych, w związku z pandemią Covid-19 i koniecznością kryzysowego zarządzania w ochronie zdrowia, w tym momencie konieczne są działania, które umożliwią ogłoszenie obwieszczenia refundacyjnego w zaplanowanym terminie, co zapewni pacjentom niezakłócony dostęp do terapii i otworzy nowe możliwości leczenia.

Należy mieć na uwadze, że zawieszenie biegu terminów postępowań i nieuniknione spowolnienie prac doprowadziło do zwiększenia liczby postępowań w toku, zarówno w zakresie nowych wniosków jak i odnowień decyzji. Dlatego w ocenie INFARMA niezbędne jest zapewnienie płynnego procedowania tych wniosków. Szczególnie istotne jest, aby decydująca rola w zakresie ustalenia warunków umożliwiających udostępnienie leków pacjentom pozostała po stronie Ministra Zdrowia, gwarantując bezpieczną kontynuację terapii refundowanych i dostęp do nowych opcji terapeutycznych.

INFARMA skierowała w tej sprawie pismo do Ministra Zdrowia, Łukasza Szumowskiego (kliknij tutaj).

Skupiając się na ograniczaniu zakresu pandemii oraz jej finansowych konsekwencji dla systemu nie można pominąć ciężko chorych pacjentów, zarówno tych, którzy wymagają zachowania ciągłości podjętej terapii ale również tych, których szansą jest leczenie oczekujące decyzji refundacyjnych. Pragniemy podkreślić, że odpowiednie zabezpieczenie terapeutyczne pacjentów uważamy za kluczowe dla zwiększenia ich szans w przypadku spodziewanej kolejnej fali zakażeń COVID-19 napisano w liście do Ministra Zdrowia.

Zabezpieczenie ciągłości terapii w związku z tymczasowymi zmianami personalnymi w Ministerstwie Zdrowia


Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie polubcie nasz profil na FB!reklama
Najnowsze komentarze [0]

Masz swoją opinię na ten temat? Tu jest miejsce, gdzie możesz ją wyrazić! Pisz, komentuj i dyskutuj. Pamiętaj o tym, że nie będą tolerowane niecenzuralne wypowiedzi i wulgaryzmy.


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy
Bądź pierwszy, dodaj swoją opinię!
Powrót Do górymojacukrzyca.org - Artykuły: Zabezpieczenie ciągłości terapii w związku z tymczasowymi zmianami personalnymi w Ministerstwie Zdrowia
Jeżeli na tej stronie widzisz błąd lub masz uwagi, napisz do nas.


Contour Plus Elite
Przydatne
Informacje
Ogłoszenia
Sklep dla diabetyków
Kącik literacki
Wszystko o Accu-Chek
Specjalista radzi
Polecamy
DiABEtyK
Na komputer i telefon
Ministerstwo Zdrowia
Światowy Dzień Cukrzycy
Cukrzyca tamtych lat
DME obrzęk plamki
Ciekawostki
O portalu

Redakcja portalu | Napisz do redakcji | Newsletter | O portalu | Media o portalu | Linki | Partnerzy | Nasze bannery | Logo do pobrania | Patronat medialny
Portal mojacukrzyca.org ma charakter jedynie informacyjny. Wszelkie decyzje odnośnie leczenia muszą być podejmowane w porozumieniu z lekarzem i za jego zgodą.
Portal jest prowadzony przez osobę fizyczną wyłącznie w celach osobistych. | Copyright © mojacukrzyca.org 2001-2021 Wszelkie Prawa Zastrzeżone
Ostatnia modyfikacja: Wtorek, 21 września 2021 r.

Zadaj pytanie on-line